Իսրայելում գրանցվել է COVID-19 հիվանդության աճ
Իսրայելի Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, մարտ  ամսից ի վեր Իսրայելում օրական գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 2000 դեպք: փոխանցում է  ria.ru-ն։
Ըստ աղբյուրի ՝ արձանագրվել է վարակի 2112 նոր դեպք: Տեղական լրատվամիջոցները նշում են, որ սա մարտ ամսից ի վեր ամենաբարձր ցուցանիշն է, վերջերս վարակվածների 10% -ը վերադարձել է արտերկրից:
Այս պահին 138 հիվանդ ծանր վիճակում է, 26-ը`արհեստական շնչառական ապարատով։
«Մեզանում շատերը պատվաստված չեն։Նրանք պարզապես դեռ  չեն մտահոգվում: Ես դիմում եմ 12 տարեկանից բարձր բոլոր երիտասարդներին` պաշտպանեք  տատիկներին ու  պապիկներին: Ես կասկած չունեմ, որ դա պետք է արվի խոցելի խմբին պաշտպանելու և տնտեսությունը փրկելու համար»,-լրատվականը մեջբերում է վարչապետ Նաֆթալի Բենեթի խոսքը:

Более 2 тысяч случаев заражения коронавирусом зафиксированы в Израиле за сутки впервые с марта, сообщает РИА Новости со ссылкой на министерство здравоохранения.
Как сообщает министерство, зафиксированы 2112 новых случаев заражения. Местные СМИ отмечают, что это наиболее высокий показатель с марта, 10% инфицированных недавно вернулись из-за границы.
На данный момент 138 больных находятся в тяжелом состоянии, 26 на искусственной вентиляции легких.
"У нас есть много людей, не относящихся к "антипрививочникам", они просто еще не удосужились. Обращаюсь ко всей молодежи старше 12 лет с призывом защитить бабушек и дедушек. Не сомневаюсь, что это необходимо сделать, чтобы защитить слабых и сохранить экономику", - приводит канцелярия слова премьер-министра Нафтали Беннета.
Массовая вакцинация населения от COVID-19 началась в Израиле 20 декабря прошлого года. С 10 января вакцинированные начали получать вторую дозу. Вакцинация подростков 12-15 лет в Израиле стартовала в начале июня.