Նաիրա Զոհրաբյանը Մաճկալաշենի բնակչի գերեվարման և ծեծի դեպքի վերաբերյալ դիմել է միջազգային  կազմակերպությունների
09:34 27/07/2021
Նաիրա Զոհրաբյանը Մաճկալաշենի բնակչի գերեվարման և ծեծի դեպքի վերաբերյալ դիմել է միջազգային կազմակերպությունների
«Անվտանգություն և ժողովրդավարություն» իրավապաշտպան կազմակերպության հիմնադիր նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Ռուս խաղաղապահների  միջամտությամբ հայկական կողմին է փոխանցվել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն գյուղի գերեվարված բնակիչը, ում ազերի անասունները դաժան ծեծի են ենթարկել  և նվաստացրել:
Ու մինչ Ալիևը Զանգեզուրի հետ կապված իր ծրագրերի մասին օրը յոթ անգամ ասուլիս է տալիս, մայիսի 12-ից Հայաստանի տարածք ներխուժած ադրբեջանական զինուժի երկոտանիները շարունակում են գերեվարել զինվորների և քաղաքացիական անձանց, շարունակում են հրահրել սահմանային բախումներ։
«Անվտանգություն և ժողովրդավարություն» իրավապաշտպան կազմակերպության անունից դիմել եմ միջազգային մի շարք կազմակերպությունների՝ Ադրբեջանի չդադարող ֆաշիզմին արձագանքելու և պարզապես մտահոգված հայտարարությունների փոխարեն կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու համար»։

Наира Зограбян обратилась в международные организации по поводу пленения и избиения жителя Мачкалашена
10:04 27/07/2021
Учредитель правозащитной организации «Безопасность и демократия» Наира Зограбян на своей странцие в Facebook пишет:
«С помощью российских миротворцев армянской стороне передан взятый в плен гражданин села Мачкалашен Мартунинского района Республики Арцах, которого азербайджанские твари жестоко озбили и унизили.
И пока Алиев дает ежедневно по семь пресс-конференций в связи со своими планами по Зангезуру, двуногие существа азербайджанских вооруженных сил, вторгшиеся с 12 мая на территорию Армении, продолжают брать в плен военных и гражданских лиц, провоцировать пограничные столкновения.
От имени правозащитной организации «Безопасность и демократия» я обратилась в ряд международных организаций с призывом отреагировать непрекращающийся фашизм Азербайджана и принять конкретные меры вместо просто обеспокоенных заявлений».