Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը կմնա կալանքի տակ
Վերաքննիչ քրեական դատարանը, դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ, մերժել է Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի կալանավորման դեմ պաշտպանների ներկայացրած բողոքը:  Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Մ. Փարամազյանի պաշտպան Երվանդ Վարոսյանը:
«Մեր բողոքը մերժել են, կալանքը մնում է ուժի մեջ: Բնականաբար, սպասելի էր դատավոր Արմեն Դանիելյանի պարագայում, եթե սպասելի չլիներ, երեկ դատական նիստերի դահլիճից դուրս չէինք գա»,- ասաց նա:
Ե. Վարոսյանը նշեց, որ կդիմեն Վճռաբեկ դատարան, ըստ արդյունքի՝ շարունակությունը պարզ կլինի:
«Պարոն Փարամազյանը շատ լավ հասկանում է, թե ինչ է կատարվում, անսպասելի որևէ բան չկա իր համար: Կարևորը հանգիստ է, տոկուն»,- ասաց պաշտպան Վարոսյանը:
Հուլիսի 10-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ, դատավոր  Գագիկ Պողոսյան, Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը կալանավորվել է 2 ամսով: Քաջարանի քաղաքապետը Սյունիքի նախկին մարզպետ  Վահե Հակոբյանի հիմնադրած «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության անդամ է։
Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի ({արդախություն կազմակերպել) 3-րդ մասով, 311-րդ հոդվածի (Կաշառք ստանալը) 4-րդ մասով և 154.2-րդ հոդվածի (Ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելը) 2-րդ մասով:
Մ.Փարամազյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը հայտնել է, որ առաջադրված մեղադրանքները Մանվել Փարամազյանը չի ընդունում, գտնում է, որ այս ամենը իր նկատմամբ սանձազերծված քաղաքական հետապնդման շղթայի մի մասն է:

Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил жалобу защиты на арест мэра общины Каджаран Манвела Парамазяна. В беседе с Panorama.am сообщил защитник М. Парамазяна Ерванд Варосян.
«Наша жалоба отклонена, арест остается в силе. Естественно, в случае судьи Армена Даниеляна это было ожидаемо, иначе мы бы вчера не покинули зал заседаний»,- сказал он.
Е. Варосян отметил, что они обратятся в Кассационный суд, а продолжение – по результату.
«Господин Парамазян очень хорошо понимает происходящее, для него ничего неожиданного нет. Главное, что он спокоен, стоек»,- сказал адвокат.
Напомним, что 26 июля Апелляционный суд должен был рассмотреть жалобу защиты на арест мэра Каджарана Манвела Парамазяна. В начале заседания защитники Ерванд Варосян и Лусине Саакян представили суду ходатайство о самоотводе судьи с рядом оснований, и главный вопрос состоял в том, как данная жалоба была завизирована на имя судьи Армена Даниеляна.
Решением суда, 10 июля мэр общины Каджаран Сюникской области Армении Манвел Парамазян был арестован на 2 месяца. Мэр Каджарана является членом партии «Возрождающаяся Армения», учрежденной бывшим губернатором Сюника Ваге Акопяном.
Манвелу Парамазяну было предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 38-178, ч. 4 ст. 311, ч. 2 ст. 154.2 УК РА.
Адвокат Лусине Саакян заявила, что Манвел Парамазян не принимает предъявленные обвинения, считая все это частью цепочки развязанного против него политического преследования.