Հրապարակվել է ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպանի նամակը՝ ուղղված ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղարին
Հրապարակվել է ՄԱԿ-ում ՀՀ Մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանի hուլիսի 20-ի նամակը՝ ուղղված ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղարին և ՄԱԿ Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի նախագահին, որում անդրադարձ է կատարված Ադրբեջանի կողմից ՄԱԿ կայուն զարգացման բարձր մակարդակի քաղաքական ֆորումին ներկայացված երրորդ կամավոր վերանայման փաստաթղթին։ Այս մասին հայտնում է ՄԱԿ-ում ՀՀ ներկայացուցչությունը։
Նամակում ընդգծվում է, որ Ադրբեջանը հերթական անգամ շահարկում է ՄԱԿ շրջանակներում զեկույց ներկայացնելու գործընթացը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ ապատեղեկատվություն տարածելու նպատակով։
Ներկայացվում են 2020թ. աշնանը սանձազերծած ադրբեջանական ագրեսիայի ծանր հումանիտար և բնապահպանական հետևանքները և անդրադարձ է կատարվում Ադրբեջանի հանցավոր գործողություններից միջազգային հանրության ուշադրությունը շեղելու նպատակով կիրառվող ադրբեջանական գործելակերպին։

Обнародовано письмо постоянного представителя РА в ООН Мгера Маргаряна от 20 июля, адресованное Генеральному секретарю ООН и председателю экономического и социального совета ООН, в котором говорится о документе третьего добровольного пересмотра, представленного на политическом форуме ООН по стабильному развитию на высшем уровне. Об этом передает представительство РА в ООН.
В письме подчеркивается, что Азербайджан в очередной раз спекулирует на процессе представления доклада в рамках ООН, с целью распространения дезинформации о нагорнокарабахском конфликте.
Представляются тяжелые гуманитарные и экологические последствия развязанной осенью 2020 года азербайджанской агрессии и подчеркивается азербайджанская позиция, преследующая цель отвлечь внимание международного сообщества от преступных действий Азербайджана.