ԱԺ-ն  ընդունեց հայհոյանքը քրեականացնող նախագիծը
Քվեարկության համար գրանցվել է 83 պատգամավոր, որոնցից 11-ը չեն մասնակցել քվեարկությանը։ Նախագիծն ընդունվել է 72 «կողմ» ձայների քանակով։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային Ժողովի կազմված է 132 պատգամավորից։
Նախագծով Քրեական օրենսգրքի հոդված 137.1-ով  սահմանվում է՝ անձին ծանր վիրավորանք հասցնելը՝ հայհոյելը կամ նրա արժանապատվությունն այլ ծայրահեղ անպարկեշտ եղանակով վիրավորելը պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից հինգհարյուրապատիկի չափով: Սույն հոդվածի առաջին մասով նախատեսված արարքը կամ անձի վերաբերյալ ծանր վիրավորանք պարունակող նյութեր տարածելը, որը կատարվել է տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով կամ հրապարակային այլ եղանակով, կատարվել է անձի հանրային գործունեությամբ պայմանավորված՝ պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի հինգհարյուրապատիկից հազարապատիկի չափով:

Национальное Собрание приняло проект, криминализирующий ругань
Национальное Собрание во втором и окончательном чтении принял закон о криминализации нецензурной лексики. Для голосования было зарегистрировано 83 депутата, из которых 11 не участвовали в голосовании. Проект был принят 72 голосами «за».
Напомним, что НС РА 7-го созыва состоит из 132-х депутатов.
Проектом статьей 137.1 Уголовного кодекса устанавливается:
Нанесение лицу тяжкого оскорбления – ругательство или оскорбление его достоинства другим, крайне непристойным способом – наказывается штрафом от стократного до пятисоткратного размера минимальной зарплаты.
Первой частью данной статьи - за распространение материалов, содержащих поступок, предусмотренный первой частью данной статьи или тяжкое оскорбление, который совершен при использовании информационных средств или средств коммуникации или другим публичным способом или в связи с общественной деятельностью лица -