Ռուստամ Բադասյանն առանց պաշտոն չի մնա
Արդարադատության նախկին նախարար Ռուստամ Բադասյանը կնշանակվի Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ։ Նախագիծն արդեն պատրաստ է, ահն հրչապարակվել է կառավարության պաշտոնական էջում։
«Կառավարության գրավոր քվեարկության հարցեր» անունով նորաստեղծ բաժնում այսօր քննարկման ենթակա երեք հարց է ընդգրկված, որոնցից մեկով Էդվարդ Հովհաննիսյանը կազատվի Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի պաշտոնից, մյուսով Բադասյանը կնշանակվի կոմիտեի նախագահ։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով երեկ արդարադատության նախարար էր նշանակվել նախկին ՄԻՊ Կարեն Անդրեասյանը։

Рустам Бадасян без должности не останется
Бывший министр юстиции Рустам Бадасян будет назначен председателем Комитета государственных доходов. Проект уже готов и опубликован на официальной странице правительства.
В новосозданном отделе «Вопросы письменного голосования правительства» сегодня будет обсуждено три вопроса, по одному из которых Эдвард Ованнисян будет освобожден от должности председателя Комитета государственных доходов, а другим на эту должность будет назначен Бадасян.
Напомним, что указом Армена Саркисяна накануне министром юстиции назначен экс-омбудсмен Карен Андреасян.