Իսպանացի նկարիչ Ասյեր Սանսը հաղթել է «World Humor Awards» ծաղրանկարների համաշխարհային մրցույթում, որտեղ ցուցադրել է հում մսի մի կտոր, որը հիշեցնում է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի պրոֆիլը:Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստի-ն։
Ամբողջ աշխարհից ծաղրանկարիչների վեցերորդ մրցույթն անցկացվել է Իտալիայի Սալսմաջորե քաղաքում: Իրենց աշխատանքները ներկայացրել են շուրջ 250 նկարիչներ 75 երկրներից։
Ինչպես հաղորդվում է մրցույթի կայքում, Սանսը հաղթել է «հումորային դիմանկար» անվանակարգում: Նրա ներկայացրած լուսանկարում խոզի կոտլետը անսխալական հիշեցնում է ԱՄՆ 45-րդ նախագահի դեմքի հատկանիշները։
Բասկերի Երկրի նկարիչը պատմել է, որ գրեթե կես տարի է ծախսել մսի կրպակները և շուկաները շրջանցելու համար, որպեսզի գտնի մսի համապատասխան կտոր, որից հետո կտրվել Է Թրամփի «պրոֆիլը»։

Художник выиграл конкурс карикатур с фото куска мяса в виде головы Трампа
Испанский художник Асьер Санс выиграл всемирный конкурс карикатур World Humor Awards, где показал кусок сырого мяса, напоминающий профиль экс-президента США Дональда Трампа. Об этом пишет РИА Новости.
Шестой конкурс карикатуристов со всего мира проходил в итальянском городе Сальсмаджоре. Свои работы представили около 250 художников из 75 стран.
Как сообщается на сайте конкурса, Санс победил в номинации "Юмористический портрет". На представленном им фото свиной отбивной безошибочно угадываются черты 45-го президента США.
Художник из Страны Басков рассказал, что потратил почти полгода на обход мясных лавок и рынков, чтобы найти подходящий кусок мяса, из которого затем был вырезан профиль Трампа, сообщает агентство EFE.