Առուշ Առուշանյանը կմնա կալանքի տակ
Դատավոր Մնացական Հարությունյանը մերժեց պաշտպանության կողմի բողոքը և թողեց Առուշ Առուշանյանին կալանքի տակ։ Այս մասին տեղեկացնում է Առուշանյանի պաշտպան  Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Վերահաստատում եմ դատական նիստի ժամանակ արտահայտած հետևյալ դիրքորոշումս. «Դուք չունեք կամք և բավարար ուժ այս գործով կայացնելու օբյեկտիվ որոշում,Դուք չունեք համարձակություն գնալ իշխանություններին դեմ և կայացնել նրանց համար ոչ հաճո որոշում, ուստի ԱՐԺԱՆԻ չեմ համարում մասնակցել Ձեր նախագահությամբ վարած նիստին»։
Հարգելի ընկերներ, ժպիտով ենք վերաբերում այս որոշմանը, քանզի իրականում պարտվողը մենք չենք, այլ դատավոր Մ.Հարությունյանն է, ով երբեք չի դառնա այնպիսին, ինչպիսին են դատավորներ Ա. Ազարյանը, Ա. Վարդանյանը, Վ.Ռշտունին, Մ.Պապոյանը, Ս. Մարաբյանը:  Իսկ Առուշանյանը միևնույնն է ազատ է արձակվելու, չկասկացեք։
Հա մեկ էլ մի բան, հարգելի որոշ դատավորներ խնդրում եմ Ձեզ,  դատական նիստերի ժամանակ վերջ տվեք այդ անլրջություններին, օրինակ՝ քննիչ, դատախազ նախատել, պաշտպանության կողմին սիրաշահել և ընդհանուր առմամբ թվալ օբյեկտիվ և արդար, սակայն հետո գալ և կայացնել Ձեր կողմից դատական նիստերին ցուցաբերած վարքագծին հակառակ որոշում։
Այդ կտերը ինքներդ կերեք ու մի քիչ արժանի պահեք Ձեզ, թե չէ կարծես թե մոռացել եք Ձեր կարգավիճակի լրջության աստիճանի մասին»։

Глава общины Горис Сюникской области Армении Аруш Арушанян останется под арестом
Судья Апелляционного уголовного суда Мнацакан Арутюнян отклонил жалобу стороны защиты и оставил главу общины Горис Сюникской области Аруша Арушаняна под арестом. Об этом сообщил адвокат Арушаняна Эрик Алексанян.
«Подтверждаю свою высказанную в ходе судебного заседания следующую позицию: "У Вас нет воли и достаточно сил, чтобы принять по этому делу объективное решение, у Вас нет смелости пойти против властей и вынести неугодное им решение, посему я не считаю ДОСТОЙНЫМ участвовать в заседании под Вашим председательством ".
Дорогие друзья, относимся к данному решению с улыбкой, поскольку в действительности проигравшими являемся не мы, а судья М. Арутюнян, который никогда не уподобится судьям А. Азаряну, А. Варданяну, В. Рштуни, М. Папояну, С. Марабяну. А Арушанян все равно будет освобожден, не сомневайтесь.
Да, еще одно: уважаемые некоторые судьи, прошу прекратить это легкомыслие во время судебных заседаний – например, журить следователя, прокурора, льстить стороне защиты, дабы в целом казаться объективным и справедливым, а потом приходить и выносить решение, противоположное вашему поведению в суде.
Сами играйте в эти игры и ведите себя чуточку достойно, а то, кажется, Вы забыли о степени серьезности Вашего статуса», – написал адвокат.