Իրավաբանն արձագանքել է Panorama.am-ի լուսանկարչին ԱԺ մուտք գործելու արգելքին
Իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է Panorama.am-ի լուսանկարիչ Լիլիան Գալստյանին խորհրդարան մուտք գործելու արգելքին։
«ԱԺ-ն արգելել է Panorama.am-ի լուսանկարիչ Լիլիան Գալստյանի  մուտքը խորհրդարան։
Գրությունը, որով իբրև նշված են Լիլիանի մուտքի արգելքի իրավական հիմնավորումները, նման է իրավաբանության հետ աղերս չունեոցղ գեղարվեստականացված տրակտատի։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ ոմն Աննա Գրիգորյանին խորհուրդ եմ տալիս նախ կարդալ, հետո փոխանցել սեփական վախվորած ղեկավարությանը
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի նախադեպային (Financial Times LTD and others, v. The United Kingdom, 15.12.2009, appl. N 821/03, Goodwin v. The United Kingdom, 27.03.1996, appl. N 17488/90, Roemen and Schmit v. Luxembourg, 25.02.2003, appl. N 51772/99, Voskuil v. The Netherlands, 22.11.2007, appl. N 64752/01) որոշումները։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ ոմն Աննա Գրիգորյանին խորհուրդ եմ տալիս նախ կողմոնորշվել, հետո սեփական վախվորած ղեկավարության հետ փորձել հասկանալ թե որն է ԱԺ շենքի հսկիչ անցագրային կետը։
Ի վերջո սեփական գանգի խոռոչում տեղադրված անընկալունակ կենտրոնական նյարդային համակարգի օրգանը մտցրեք, որ Լրատվական գործունեություն իրականացնողները և լրագրողները գործում են ազատորեն` իրավահավասարության, օրինականության, խոսքի (արտահայտվելու) ազատության և բազմակարծության սկզբունքների հիման վրա:
ԼՐԱԳՐՈՂՆ ԻՐ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՕՐԻՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ, ՈՐՊԵՍ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ՊԱՐՏՔ ԿԱՏԱՐՈՂ ԱՆՁ, ՊԱՇՏՊԱՆՎՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԴՐՈՒԹՅԱՄԲ»։

Юрист прокомментировал запрет фотографу Panorama.am входа в Национальное Собрание
Юрист Роберт Айрапетян на своей странице в соцсети Facebook коснулся запрета входа в парламент фотокорреспонденту Panorama.am.
Роберт Айрапетян пишет:
«Национальное Собрание Армении запретило фотокорреспонденту Panorama.am Лилиан Галстян вход в парламент.
Уведомление, в котором указаны якобы правовые обоснования запрета на вход Лилиан, похоже на не имеющий отношения к юриспруденции художественный трактат.
Заместителю руководителя аппарата НС, некой Анне Григорян советую сперва прочитать самой, а затем передать своему перепуганному руководству
прецедентные решения (Financial Times LTD and others, v. The United Kingdom, 15.12.2009, appl. N 821/03, Goodwin v. The United Kingdom, 27.03.1996, appl. N 17488/90, Roemen and Schmit v. Luxembourg, 25.02.2003, appl. N 51772/99, Voskuil v. The Netherlands, 22.11.2007, appl. N 64752/01) Европейского суда по правам человека.
Заместителю руководителя аппарата НС, некой Анне Григорян советую сперва сориентироваться, затем со своим перепуганным руководством попытаться понять, что является контрольно-пропускным пунктом в здание НС.
Наконец, вбейте уже себе в находящийся в черепной коробке ничего не воспринимающий орган центральной нервной системы, что осуществляющие журналистскую деятельность и журналисты действуют на основе принципов равноправия, законности, свободы слова (выражения мнения) и плюрализма мнений.
ЖУРНАЛИСТ ВО ВРЕМЯ СВОЕЙ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ЗАКОННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ, КАК ВЫПОЛНЯЮЩЕЕ ОБЩЕСТВЕННЫЙ ДОЛГ ЛИЦО, ЗАЩИЩЕН ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВОМ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ».