Թուրքիայում վերջին օրերին 200 անտառային հրդեհներ են մարվել կամ հսկողության տակ են վերցվել, երկրի հինգ հարավային նահանգում ակտիվ է 12 անտառային հրդեհ: Այս մասին հայտնել Է հանրապետության անտառային տնտեսության վարչությունը։
«Հուլիսի 28-ից օգոստոսի 6-ը հսկողության տակ է վերցվել 196 անտառային հրդեհ ։ Շարունակվում են յոթ հրդեհներ Մուղլա նահանգում, երկուսը ՝ Անթալիայում, մեկական ՝ Այդինում, Ունսպարտում, Դենիզլիում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ ։
Հինգշաբթի Թուրքիայի գյուղատնտեսության և անտառային տնտեսության նախարար Բեքիր Պակդեմիրլին հայտարարել է, որ երկրի հարավում 12 անտառային հրդեհների մարումը շարունակվում է, այդ թվում 9 -ը ՝ Թուրքիայի Անթալիա և Մուղլա առողջարանային Նահանգներում:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր հանրապետության առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Կոջան, Թուրքիայում անտառային հրդեհների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 8 – ի, տուժածների թիվը հասել է 864-ի:

Около 200 лесных пожаров потушены или взяты под контроль в последние дни в Турции, продолжаются 12 пожаров в пяти южных провинциях страны, сообщает РИА Новости со ссылкой на Управление лесного хозяйства этой республики.
"С 28 июля по 6 августа взяты под контроль 196 лесных пожаров. Продолжаются семь пожаров в провинции Мугла, два в Анталье, по одному в Айдыне, Ыспарте, Денизли", - говорится в сообщении.
В четверг министр сельского и лесного хозяйства Турции Бекир Пакдемирли заявил, что тушение 12 лесных пожаров продолжается на юге страны, в том числе девяти - в курортных турецких провинциях Анталья и Мугла. Как сообщил ранее глава минздрава республики Фахреттин Коджа, число погибших при лесных пожарах в Турции возросло до восьми, пострадавших – до 864.