Կոնվերս բանկը նվազեցրել է ծրագրային վարկավորման տոկոսադրույքը
Կոնվերս Բանկը վերանայել է Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող վարկերի տրամադրման պայմանները՝ որոշ խմբերի համար 0.5%-ով նվազեցնելով վարկավորման տոկոսադրույքը:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ առաջարկից կարող են օգտվել Կոնվերս բանկի Մոբայլ հավելվածի օգտատերերն ու քարտապանները:
Վերանայվել է նաև կանխավճարի չափին ներկայացվող պայմանը. այսուհետ հաճախորդը կարող է վճարել ձեռքբերման գնի 10 %-ի չափով կանխավճար, իսկ 20%-ի համար ներկայացնել ապահովագրության վկայական:
«Արդեն մոտ 4 տարի անընդմեջ Կոնվերս բանկը ծրագրային՝ Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող  և Մատչելի բնակարան երիտասարդներին ծրագրի ներքո վարկերի պորտֆելով Հայաստանում առաջատարերից մեկն է: Դա հնարավոր է դարձել ճկուն վարկային քաղաքականության և վարկավորման մրցունակ պայմանների շնորհիվ: Բանկը հետամուտ է շուկայի միտումներին ու պարբերաբար վերանայում է վարկավորման պայմանները՝ հաճախորդներին առաջարկելով ֆինանսավորման մրցունակ պայմաններ»,- ասել են Բանկում:
Վարկավորման մանրամասներին, պայմաններին, սահմանված բացառություններին և հավելյալ հնարավորություններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։

Конверс Банк снизил процентную ставку по проектному кредитованию
Конверс Банк пересмотрел условия кредитования, рефинансируемого Национальной ипотечной компанией, снизив ставку по кредитам на 0,5% для некоторых групп.
Как сообщают из банка, предложение доступно держателям карт Конверс Банка и пользователям приложения Мобильный банк.
Также было пересмотрено условие относительно размера авансового платежа: отныне клиенту предоставляется возможность внести предоплату в размере 10% от стоимости покупки, а на 20% - предоставить страховое свидетельство.
«Почти 4 года подряд Конверс Банк является одним из лидеров в Армении по кредитному портфелю, рефинансируемому Национальной ипотечной компанией и по программе «Доступное жилье для молодежи».
Это стало возможным благодаря гибкой кредитной политике и конкурентным условиям кредитования.
«Банк отслеживает тенденции рынка и регулярно пересматривает условия кредитования, предлагая клиентам конкурентоспособные условия финансирования», - сказали в банке.
Для более подробного ознакомления с условиями, исключениями и дополнительными возможностями кредитования, можно пройти по ссылке