Կոնվերս բանկը նվազեցրել է ծրագրային վարկավորման տոկոսադրույքը
Կոնվերս Բանկը վերանայել է Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող վարկերի տրամադրման պայմանները՝ որոշ խմբերի համար 0.5%-ով նվազեցնելով վարկավորման տոկոսադրույքը:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ առաջարկից կարող են օգտվել Կոնվերս բանկի Մոբայլ հավելվածի օգտատերերն ու քարտապանները:
Վերանայվել է նաև կանխավճարի չափին ներկայացվող պայմանը. այսուհետ հաճախորդը կարող է վճարել ձեռքբերման գնի 10 %-ի չափով կանխավճար, իսկ 20%-ի համար ներկայացնել ապահովագրության վկայական:
«Արդեն մոտ 4 տարի անընդմեջ Կոնվերս բանկը ծրագրային՝ Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող  և Մատչելի բնակարան երիտասարդներին ծրագրի ներքո վարկերի պորտֆելով Հայաստանում առաջատարերից մեկն է: Դա հնարավոր է դարձել ճկուն վարկային քաղաքականության և վարկավորման մրցունակ պայմանների շնորհիվ: Բանկը հետամուտ է շուկայի միտումներին ու պարբերաբար վերանայում է վարկավորման պայմանները՝ հաճախորդներին առաջարկելով ֆինանսավորման մրցունակ պայմաններ»,- ասել են Բանկում:
Վարկավորման մանրամասներին, պայմաններին, սահմանված բացառություններին և հավելյալ հնարավորություններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։

Converse Bank has revised the terms of loans refinanced by the National Mortgage Company, reducing the lending rate by 0.5% for some groups.
The offer is available to cardholders of Converse Bank and users of Mobile Bank application, the bank said in a press release on Friday.
The condition for the advance payment amount was also revised: from now on, the customer can make an advance payment of 10% of the purchase price, and submit an insurance certificate for 20%.
For almost 4 consecutive years, Converse Bank has been one of the leaders in Armenia in terms of loan portfolio refinanced by the National Mortgage Company and under Affordable Housing for Youth program. This has been made possible due to flexible loan policies and competitive lending conditions. The bank tracks the market trends and regularly reviews lending terms, offering customers competitive financing terms.