ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքում է
ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքի մարզում է։ Նրա հետ Սյունիքում է նաև ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն։ Այս մասին տեղեկացնում է USAID Armenia-ի Facebook-յան էջը։
«Սյունիքը Հայաստանի իմ սիրած վայրերից մեկն է, քանիցս եղել եմ այստեղ և այս ամռանը, երբ անձնական ժամանակ ունեի, ցանկացա հենց այստեղ անցկացնել, «Իմ Հայաստան» ծրագրի շրջանակում այցելել մեր գործընկեր Հասմիկին և միասին գեղեցիկ ճամբարային արշավ անցկացնել», – էջում հրապարակված տեսանյութում ասում է դեսպանը։
Ջոն Ալելոնն էլ նշում է, որ առաջին անգամ է Սյունիքում՝ տեղեկացնելով, որ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը այստեղ շատ ծրագրեր է իրականացնում․ – «Սա նշանակում է, որ ես շատ անգամներ առիթ կունենամ վերադառնալ Սյունիքի մարզ։ Այստեղ շատ գեղեցիկ վայրեր կան»։

Посол США в Армении Линн Трейси вновь в Сюникской области
Посол США в Армении Линн Трейси вновь находится в Сюникской области. Вместе с ней в Сюнике и директор агентства США по международному развитию (USAID) Джон Аллело. Об этом сообщается на странице USAID Armenia в Facebook.
«Сюник – одно из моих любимых мест в Армении. Я была здесь не раз. И этим летом, когда у меня появилось личное время, я захотела провести его именно здесь, вместе с Асмик – нашим партнером в рамках программы «Моя Армения» – совершить красивый поход», – говорит посол на видео, опубликованном на странице USAID Armenia в Facebook.
Джон Аллело в свою очередь отмечает, что он находится в Сюнике впервые, сообщая, что USAID реализует здесь множество программ․ «Это означает, что у меня будет возможность много раз возвращаться в Сюникскую область. Здесь есть много красивых мест», – указывает он.