ԱՄՆ դեսպանը պատմել է՝ ինչու որոշեց արձակուրդն անցկացնել Սյունիքում
Հիասքանչ տեսարաններ, աստղազարդ գիշեր և հյուրընկալ մարդիկ. ահա թե ինչը գրավեց  դեսպան Թրեյսիին այս շաբաթ իր արձակուրդն անցկացնել Սյունիքի մարզում:
ԱՄՆ զարգացման գործակալության ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, դեսպանը Սյունիքի լեռներում քայլարշավի է մասնակցել տեղացիների հետ, որոնք գիշերը խարույկի շուրջ տիկին Թրեյսիին պատմել են Հայաստանի հարուստ պատմության և մշակույթի մասին:
«Սյունիքը հիանալի վայր է հուշեր հավաքելու և ընտանիքի ու ընկերների հետ արժեքավոր ժամանակ անցկացնելու համար։ Որքան շատ եք այցելում Սյունիք, այնքան ավելի շատ բան եք բացահայտում այս հրաշալի մարզի և տեղացիների մասին»,-ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ, որին կցված են դեսպանի լուսանկարները։

U.S. ambassador to Armenia reveals why she decided to spend her vacation in Syunik
Breathtaking views, starry night and hospitable people – this is what attracted U.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy to spend her personal vacation in the Syunik region this week.
The ambassador enjoyed camping in the mountains of Syunik with locals by learning more about the rich history and culture of Armenia over the bonfire, USAID/Armenia said in a Facebook post on Saturday.
“Syunik is a wonderful place to collect memories and spend quality time with family and friends. The more you visit Syunik the more you discover about this wonderful region and its people!” it said.