ԱՄՆ դեսպանը պատմել է՝ ինչու որոշեց արձակուրդն անցկացնել Սյունիքում
Հիասքանչ տեսարաններ, աստղազարդ գիշեր և հյուրընկալ մարդիկ. ահա թե ինչը գրավեց  դեսպան Թրեյսիին այս շաբաթ իր արձակուրդն անցկացնել Սյունիքի մարզում:
ԱՄՆ զարգացման գործակալության ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, դեսպանը Սյունիքի լեռներում քայլարշավի է մասնակցել տեղացիների հետ, որոնք գիշերը խարույկի շուրջ տիկին Թրեյսիին պատմել են Հայաստանի հարուստ պատմության և մշակույթի մասին:
«Սյունիքը հիանալի վայր է հուշեր հավաքելու և ընտանիքի ու ընկերների հետ արժեքավոր ժամանակ անցկացնելու համար։ Որքան շատ եք այցելում Սյունիք, այնքան ավելի շատ բան եք բացահայտում այս հրաշալի մարզի և տեղացիների մասին»,-ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ, որին կցված են դեսպանի լուսանկարները։

Посол США рассказала, почему решила провести отпуск в Сюнике
Чудесные виды, звездная ночь и гостеприимные люди – вот, что привлекло посла Трейси в Сюник, где она провела на этой неделе свой отпуск.
Как сообщает страница агентства США по развитию, посол приняла участие в пешем походе в горах Сюника с местными жителями, которые ночью у костра рассказали Трейси о богатой истории и культуре Армении.
«Сюник – потрясающее место для коллекционирования воспоминаний и проведения ценного времени с семьей и друзьями. Чем чаще посещаете Сюник, тем больше всего интересного открываете о местных жителях и этом чудесном регионе»,- сказано в сообщении, которое сопровождается также фотографиями посла, сделанными в ходе отпуска.