«Քիչ առաջ տեղի է ունեցել Առուշ Առուշանյանի մեղադրանքի փոփոխություն»,-ֆեյսբուքյան գրառմամաբ տեղեկացրել է Գորիսի քաղաքապետ, «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Ա. Առուշանյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Նա մանրամասնում է, որ Առուշանյանին մինչ այդ ՀՀ քրեական օրենսգրքի երեք հոդվածներով առաջադրված մեղադրանքից հանվել է մեկ հոդված։
«Դրա համար հատուկ շնորհակալություն եմ ցանկանում հայտնել սույն գործով հսկող դատախազին: Ճիշտ է, սա փոքր հաջողություն է, բայց ամեն ինչ սկսում է փոքր հաջողություններից»,-գրել է Էրիկ Ալեքսանյանը՝ չմանրամսնելով, թե որ հոդվածի մասին է խոսքը։
Հիշեցնենք, որ Գորիսի քաղաքապետին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով, 38-149-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով և 38-154.2-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
«ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի ղեկավար, «Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակի 32-րդ համարը զբաղեցնող Ա.Ա.-ն, հիշյալ դաշինքի օգտին առավելագույն քվեներ ապահովելու և ընտրություններում ցանկալի արդյունք արձանագրելու անձնական և խմբային շահերից ելնելով` նախապատրաստել է ծանր հանցագործություն, այն է` երկու և ավելի ընտրողի կաշառք տալը»,- այս մասին հայտնել էին ՀՔԾ-ից:

Обвинение Аруша Арушаняна изменилось
«Сегодня было изменено обвинение Аруша Арушаняна»,- на своей странице в Facebook написал мэр Гориса, представитель альянса «Армения», защитник Арушаняна Эрик Алексанян.
По словам Алексаняна, из обвинения, предъявленного Арушаняну по трем статьям Уголовного кодеска РА, снята одна статья.
«За это особо хочу поблагодарить прокурора по этому делу. Правда, это очень маленький успех, но все начинается с маленьких успехов»,- написал Эрик Алексанян, не прокомментировав, о какой статье идет речь.
Напомним, что мэру общины Горис предъявлено обвинение по 2-му пункту 4-й части статьи 35-154.2, по 4-му пункту 2-й части статьи 38-149 и по 3-й части статьи 154.2.
Арушанян обвиняется в пособничестве воспрепятствованию реализации избирательного права во время внеочередных выборов, в пособничестве и подстрекательстве к подкупу избирателей.