Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով Հայաստանում ռուսական բազայի զինծառայող է զոհվել, ևս 4-ը վիրավոր են։ Վթարի մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ հայտնում է Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունը:
Վթարը տեղի է ունեցել այսօր՝ օգոստոսի 8-ին, առավոտյան ժամը 7 -ի սահմաններում, Թալին գյուղի տարածքում:
Նախնական տվյալներով ՝ զինվորը կորցրել է իր անձնական մեքենայի կառավարումը, մեքենան կողաշրջվել է փոսի մեջ:
«Մեկ պայմանագրային զինծառայող ստացած վնասվածքներից տեղում մահացել է: Վթարի ժամանակ մեքենայում գտնվող չորս պայմանագրային զինծառայողներ, միջին ծանրության վնասվածքներով, անհապաղ տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ նրանց ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն», – ասվում է հայտարարության մեջ։

Russian servicemen involved in a road crash in Armenia
One serviceman of the Russian military base in Armenia died, another four injured in a road accident on Gyumri-Yerevan roadway, Ria Novosty news agency reported, citing the press service of the Southern Military District.
The accident took place at around 7am on August 8 near Talin village. According to initial report, the driver lost control of his personal vehicle as a result of which the car flipped on its side. "One contract serviceman was killed on the spot, other four servicemen in the vehicle were taken to hospital  with injuries of varying severity where they received necessary medical aid," the report said.
The command staff of the military base along with law enforcement have launched investigation to look into the details of the incident.