Քամու ուժգնացում է սպասվում
Հանրապետության հովտային և նախալեռնային շրջաններում և Երևանում առկա է և սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ: Այս մասին զգուշացնում են ԱԻ նախարարությունից։
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 12-13-ը, 15-17-ին առանձին շրջաններում, 14-ին շրջանների մեծ մասում կեսօրից հետո և գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։
Քամին հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 14-ին կնվազի 3-4 աստիճանով։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 12-15-ի երեկոյան ժամերին և գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում 18-20 մ/վ արագությամբ: Օգոստոսի 16-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Погода в Армении: Ожидается усиление ветра
В предгорьях и долинах Армении, а также в Ереване ожидается пожароопасная ситуация. Об этом сообщают в Министерстве чрезвычайных ситуаций.
В отдельных местностях Армении 12-13 августа, 15-17 августа, а также во второй половине и ночью 14 августа дня ожидаются кратковременные дожди и грозы, местами возможен град.
Ветер юго-восточный со скоростью 5-10 м/с, во время грозы прогнозируется усиление ветра до 15-20 м/с. Температура 14 августа снизится на 3-4 градуса.
В Ереване ночью и в вечерние часы 12-15 августа местами ожидаются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 18-20 м/с. 16-17 августа ожидается сухая погода без осадков.