Վանեցյանն այցելել է «Երիտասարդության ուժը» միջոցառման մասնակիցներին
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը երիտասարդության օրվա առթիվ այցելել է «Երիտասարդության ուժը» խորագրով ամենամյա միջոցառման մասնակիցներին։ Երեկոյան խարույկի շուրջ Վանեցյանը պատասախնել է երիտասարդների հարցերին։
«Հայրենիք» կուսակցության երիտասարդական հավաքն անցկացվում է Գեղարքունիքի մարզում, այն մեկնարկել էր Երիտասարդության միջազգային օրվան ընդառաջ։
«Երիտասարդության ուժը» խորագիրը կրող ամենամյա միջոցառումը համախմբել է Երևանի և ՀՀ մարզերի  հարյուրավոր երիտասարդների։ Հավաքի ընթացքում անցկացվում են ռազմա-մարզական և մշակութային միջոցառումներ։
Ռազմամարզական խաղերի ժամանակ  երիտասարդները ծանոթացել են զենքի գործածության, մարտի վարման կանոններին, տեղում յուրացնում և կատարելագործում են  ռազմարվեստի հմտությունները։

On the occasion of the International Youth Day, the Chairman of "Homeland" party, the leader of "I have Honour" opposition parliamentary faction at parliament Arthur Vanetsyan met on Thursday with participants of the annual "The power of Youth" initiative. The event is taking place in Gegharkunik province and is the initiative of the young members of the party.
Vanetsyan conversed candidly with the participants of the event around the camp fire and responded to their numerous questions.
The event has brought together hundreds of participants from Yerevan and Armenia's regions. As part of it, military, sport and cultural activities are organised. The participants get familiarized with the use of military equipment and improve their combat skills.