ՊԲ. Կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում Արցախի Հանրապետության ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Յուխարի Վեյսալի, Սղնախ գյուղերի, ինչպես նաև Շուշիի մերձակայքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Արցախի պաշտպանության բանակից հայտնում են՝ ակնհայտ է, որ նման կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար:
ՊԲ ստորաբաժանումները խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում բացառապես ադրբեջանական սադրանքներին հակազդելու նպատակով:

Defense Army: The Azerbaijani side preparing grounds for provocations
The Artsakh Defense Army denies the report of the Azerbaijani Ministry of Defense, alleging the Armenian side has opened fire toward Azeri positions on August 13, at around 02:30, in the direction of Yukhar, Veysali, Sghnakh villages as well as Shushi town. "This report does not correspond to reality," the Army said on Friday in a released statement.
According to the Artsakh Republic military, it is obvious that with these false statements the Azerbaijani side prepares grounds for future provocative actions. "The units of the Defense Army strictly adhere to the ceasefire agreement and resort to response actions for only countering the Azeri provocations," the statement added.