ՊԲ. Կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում Արցախի Հանրապետության ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Յուխարի Վեյսալի, Սղնախ գյուղերի, ինչպես նաև Շուշիի մերձակայքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Արցախի պաշտպանության բանակից հայտնում են՝ ակնհայտ է, որ նման կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար:
ՊԲ ստորաբաժանումները խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում բացառապես ադրբեջանական սադրանքներին հակազդելու նպատակով:

Армия обороны: Ложными заявлениями азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий
Распространенное Министерством обороны Азербайджана заявление о том, что 13 августа в 2:30 якобы подразделения Армии обороны Арцаха открыли огонь из стрелкового оружия в направлении сел Юхари Вейсал и Сгнах, а также расположенных близ Шуши азербайджанских позиций не соответствуют действительности.
Как отмечается в заявлении арцахского оборонного ведомства, очевидно, что подобными ложными заявлениями азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий.
Подразделения Армии обороны строго соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям исключительно для противодействия азербайджанским провокациям.