Երեկ կատարվել է 7077 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 430 նոր դեպք: Ունենք 214 առողջացած, 7 մահվան դեպք։ Նման տվյալներ է հրապարակել առողջապահության նախարարությունը։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1132 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում, ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, մահացել է 5 817 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Օգոստոսի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 234 227 դեպք, որոնցից 222 397-ն` առողջացած, 4685-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6013 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 428 670 թեստավորում:

Armenia has confirmed 430 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 234,227 as of 11 a.m. Saturday, August 14, the Ministry of Health reports.
214 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 222,397.
The Covid-19 death toll has increased by 7 to 4,685. The figure does not include the deaths of 1,132 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,013 active cases. As many as 1,428,670  tests have been performed in the country since the disease outbreak.