ԱՄՆ-ի Լեյք Փլեսիդ քաղաքում տեղի է ունեցել Lake Placid Ice Dance International մրցաշարը: Հայտավորված 18 զույգերի շարքում է եղել Հայաստանի դրոշի ներքո հանդես եկած Թինա Կարապետյան-Սիմոն Պրուքս Սենեկալ երկյակը, գրում է ՀԱՕԿ։
Որակավորման փուլում գերազանցելով բոլոր մրցակիցներին, մեր գեղասահորդները առաջին տեղով մտան եզրափակիչ: Հայաստանի ներկայացուցիչները ընդհանուր հաշվարկում առաջ թողեցին միայն ամերիկացիներին ու արժանիորեն կանգնեցին պատվանդանի երկրորդ աստիճանին:
Գերմանիայի Օբերսդորֆ քաղաքում սեպտեմբերի 20-ին կմեկնարկի ձմեռային օլիմպիական խաղերի մասնակցության վարկանիշային մրցաշարը: Մասնակիցների թվում կլինեն Հայաստանի ներկայացուցիչներ, մենասահորդներ Անաստասիա Գալուստյանը, Սլավիկ Հայրապետյանը և նշած զույգը:
Չինաստանում 2022թ. փետրվարին կայանալիք օլիմպիական խաղերին մասնակցելու համար գեղասահորդները Գերմանիայի ստուգատեսում պետք է տեղ զբաղեցնեն լավագույն հնգյակում:

Тина Карапетян и Симон Сенекал заняли второе место в США
Танцевальная пара Тина Карапетян - Симон Пру-Сенекал заняла второе почетное место на турнире Lake Placid Ice Dance International по фигурному катанию, который прошел в американском городе Лейк Плесид.
Набрав 170.99 очков, в общем зачете они уступили американцам, сообщает Национальный олимпийский комитет Армении.
20 сентября в немецком городе Оберсдорф начнется рейтинговый турнир зимних олимпийских игр. В числе участников будут также представители Армении, фигуристы-одиночсники Анастасия Галустян, Славик Айрапетян, а также пара Тина Карапетян - Симон Пру-Сенекал.
Для участия в зимних олимпийских играх 2022 года в Китае фигуристы должны войти в лучшую пятерку по итогам рейтингового турнира Германии.