Կամչատկայում 4 հազար մետր բարձրության հրաբխից ընկած զբոսաշրջիկները ողջ են մնացել
Կլյուչևսկոե հրաբխի վրա, ավելի քան 4 հազար մետր բարձրությունից սառցադաշտով իջնելիս զբոսաշրջային խմբի անդամները սայթաքել են, մոտ 1 կմ ընկել ներքև և ողջ մնացել: «Գազետա ռու»-ի փախանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Life-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրին:
Պարբերականի տվյալներով, մեծ բարձրությունից վայր ընկած ռուսներն են՝ 35-ամյա Ալեքսանդր Ֆիլյաևը և 33-ամյա Անդրեյ Նիկոնորովը:
Փրկարարներին դեռ չի հաջողվում արագորեն հրաբխի լանջով հասնել դեպքի վայր: Բացի այդ, նրանց մոտ անհնար է փրկարարական ուղղաթիռ ուղարկել, քանի որ այն նման բարձրության վրա չի կարող թռչել:
Զբոսաշրջային խմբում եղել է 12 մարդ: Դեռ պաշտոնապես չի հաստատվել Ռուսաստանի քաղաքացիների հետ Կամչատկայում տեղի ունեցած միջադեպը:

На Камчатке туристы сорвались с вулкана на высоте 4 тысяч метров и выжили
На высоте свыше четырех тысяч метров на вулкане Ключевской участники туристической группы оступились при спуске с ледника. В результате туристы пролетели вниз около 1 км и выжили, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Life, ссылающийся в свою очередь на свои источники.
По информации издания, россиянами, упавшими с большой высоты, оказались 35-летний Александр Филяев и 33-летний Андрей Никоноров.
Спасатели наземным путем оперативно направиться к месту происшествия пока не могут. Также к россиянам не получается направить спасательный вертолет, потому что у него нет возможности подняться на такую высоту.
Всего в туристической группе было, предварительно, 12 человек. Официального подтверждения информации о происшествии на Камчатке с гражданами России пока нет.