«Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս»՝ նոր պրոդուկտ փոքր և միջին ձեռնարկատերերի համար
Կոնվերս Բանկը գործարկել է «Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս» վարկատեսակը, որի շրջանակում փոքր և միջին ձեռնարկատերներին առաջարկում է ֆինանսավորում՝ հիմնական միջոցների ձեռքբերման և շրջանառու միջոցների համալրման, ընթացիկ ծախսերի, կրեդիտորական պարտքերի մարման համար, ինչը կնպաստի բիզնեսի զարգացմանն և ընդլայնմանը:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ պրոդուկտը նախատեսված է Կոնվերս բանկի հաճախորդ չհանդիսացող ՓՄ ձեռնարկատերերի համար:  Անշարժ գույքի գրավադրում չի պահանջվում: Վարկավորում տրամադրվում է  բանկային հաշիվների շարժի հիման վրա:
Ֆինանսավորման առավելագույն գումարը 25 մլն դրամն է, առավելագույն ժամկետը՝  36 ամիս է:
Առաջիկայում «Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս»-ի շրջանակում վարկավորումը հասանելի կլինի նաև Բանկի ՓՄՁ ֆինանսավորման առցանց հարթակում, ինչը թույլ կտա շահառուներին ստանալ  ֆինանսական միջոցներ առանց բանկ այցելելու, սեղմ ժամկետներում:

"Converse-Fast Plus" - a new product for small and medium entrepreneurs
Converse Bank has launched the Converse-Fast Plus type of loan, which offers small and medium enterprises financing for the acquisition of fixed assets and replenishment of working capital, for funding current expenses, repayment of accounts payable, which is designed to contribute to development and expansion of the business.
As the Bank said in a press release, the product is designated for SME entrepreneurs who are not clients of Converse Bank. No real estate collateral is required. Lending is provided based on the movement of bank accounts. The maximum amount of financing is 25 million AMD, the maximum term is 36 months.
Lending within the framework of "Converse-Fast Plus" will soon be available on the Bank's online SME financing platform, which will allow beneficiaries to get access to the funds within a short period of time without having to visit the bank. Online platform for SME financing: