«Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս»՝ նոր պրոդուկտ փոքր և միջին ձեռնարկատերերի համար
Կոնվերս Բանկը գործարկել է «Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս» վարկատեսակը, որի շրջանակում փոքր և միջին ձեռնարկատերներին առաջարկում է ֆինանսավորում՝ հիմնական միջոցների ձեռքբերման և շրջանառու միջոցների համալրման, ընթացիկ ծախսերի, կրեդիտորական պարտքերի մարման համար, ինչը կնպաստի բիզնեսի զարգացմանն և ընդլայնմանը:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ պրոդուկտը նախատեսված է Կոնվերս բանկի հաճախորդ չհանդիսացող ՓՄ ձեռնարկատերերի համար:  Անշարժ գույքի գրավադրում չի պահանջվում: Վարկավորում տրամադրվում է  բանկային հաշիվների շարժի հիման վրա:
Ֆինանսավորման առավելագույն գումարը 25 մլն դրամն է, առավելագույն ժամկետը՝  36 ամիս է:
Առաջիկայում «Կոնվերս-Ֆաստ պլյուս»-ի շրջանակում վարկավորումը հասանելի կլինի նաև Բանկի ՓՄՁ ֆինանսավորման առցանց հարթակում, ինչը թույլ կտա շահառուներին ստանալ  ֆինանսական միջոցներ առանց բանկ այցելելու, սեղմ ժամկետներում:

«Конверс-Фаст Плюс» - новый продукт для малых и средних предпринимателей
Конверс Банк запустил новый вид кредитования – «Конверс-Фаст Плюс», в рамках которого малым и средним предприятиям предлагается финансирование в целях приобретения основных средств и пополнения оборотных средств, а также для текущих расходов, погашения кредиторской задолженности, что призвано способствовать развитию и расширению бизнеса.
Как сообщает пресс-служба Банка, продукт предназначен для предпринимателей малого и среднего бизнеса, не являющихся клиентами Конверс Банка. Залог недвижимости не требуется. Кредит предоставляется на основе движения банковских счетов.
Отмечается, что максимальный размер финансирования - 25 млн драмов, максимальный срок - 36 месяцев. Кредитование в рамках «Конверс-Фаст Плюс» в ближайшее время будет также доступно на онлайн-платформе Банка по финансированию малого и среднего бизнеса, что позволит бенефициарам получить доступ к финансовым средствам в короткие сроки, не посещая банк.