Երկրաշարժ է գրանցվել Շիրակի մարզի Բավրա գյուղից 13 կմ հյուսիս-արևելք
Սույն թվականի օգոստոսի 17-ին, տեղական ժամանակով ժամը 09:43-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 05:43-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.17⁰ և արևելյան երկայնության 43.95⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտի` Բավրա գյուղից 13 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.1 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ Շիրակի մարզի Բավրա և Ղազանչի գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ, Լոռու մարզի Մեծավան գյուղում` 2 բալ ուժգնությամբ:

МЧС: Произошло землетрясение силой 4 балла
Землетрясение зафиксировано в 13 км к северо-востоку от села Бавра в Ширакской области. Об этом сообщает Министерство чрезвычайных ситуаций.
17 августа в 09:43 по местному времени (в 05:43 по Гринвичу) сейсмологическая сеть территориальной службы сейсмической защиты МЧС Армении зарегистрировала землетрясение магнитудой 3.1 в приграничной зоне Грузии и Армении, в 13 км к северо-востоку от села Бавра.
Координаты землетрясения - 41.17⁰ северной широты и 43.95⁰ восточной долготы, очаг находился на глубине 10 км. Сила землетрясения в эпицентре составила 4 балла.
Согласно сообщению, землетрясение ощущалось в селах Бавра и Казанчи Ширакской области силой 2-3 балла и селе Мецаван Лорийской области - силой 2 балла.