Ռուս խաղաղապահներն ապահովել են ավելի քան 200 ուխտավորների այցն Ամարասի վանական համալիրներ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողներն ապահովել են ավելի քան 200 ուխտավորների անվտանգությունը Արցախի սահմանազատման գծի մոտ գտնվող Ամարասի վանական համալիր այցելելիս: Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ՊՆ-ն:
«Խնդիրն է դրված ուխտագնացներին ուղեկցել Ամարասի վանական համալիր: Այս համալիրը գտնվում է սահմանազատման գծի մոտ, ուստի անհրաժեշտ է ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ներկայությունը»,-ասել է ռուս խաղաղապահների ներկայացուցիչ Դանիիլ Նիկիտինը:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ խաղաղապահներն ուղեկցել են Ստեփանակերտից Մարտունու շրջան ժամանած ուխտավորներին, որոնք ներկա են գտնվել Հայ առաքելական եկեղեցու վանքում մատուցված պատարագին:

More than 200 pilgrims visit Amaras monastery in Artsakh accompanied by Russian peacekeepers
Servicemen of the Russian peacekeeping contingent ensured the safety of more than 200 pilgrims when visiting the Amaras monastery complex near the demarcation line in Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Russian Defense Ministry reported.
“The task is to accompany the pilgrims to the Amaras monastery complex.  This complex is located near the demarcation line, so the presence of the Russian peacekeeping contingent is necessary,” said Daniil Nikitin, a representative of the Russian peacekeeping contingent.
The Russian peacekeepers accompanied the pilgrims from Stepanakert to the Martuni region, who attended the service in the monastery of the Armenian Apostolic Church, the source said.