Քաբուլում դադարել են գործել փոխանակման կետերը
Քաբուլի «Սարոյ Շահզոդա» փոխանակման կենտրոնը, որտեղ գտնվում են մայրաքաղաքի բոլոր փոխանակման կետերը, փակ է Աֆղանստանի կենտրոնական բանկի գործունեության դադարեցման պատճառով: «Ինտերֆաքսը» հայտնում է, որ այդ մասին շաբաթ օրը հայտարարել է քաղաքի փոխանակման կետերի աշխատողների խորհուրդը:
«Տեղեկացնում ենք մեր հայրենակիցներին, որ փոխանակման կետերի գործունեությունը կվերսկսվի միայն Կենտրոնական բանկի և մասնավոր բանկերի խնդիրները լուծելուց հետո»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Դատելով Աֆղանստանի Կենտրոնական բանկի ֆեյսբուքյան էջի հրապարակումներից, վերջին գրառումը թվագրված է օգոստոսի 15-ին, հենց այդ օրը «Թալիբանը» գրավեց Քաբուլը, որից հետո դադարեցվեցին բազմաթիվ պետական հաստատությունների գործունեությունը:

Обменный центр Кабула "Сарои Шахзода", где находятся все обменные пункты столицы, закрыт в связи с приостановлением деятельности Центрального банка Афганистана, сообщил в субботу Совет работников обменных пунктов города.
"Доводим до сведения соотечественников, что деятельность обменных пунктов будет возобновлена лишь после того, как будут решены проблемы Центрального банка и частных банков", - говорится в заявлении.
Как передает Интерфакс, судя по публикациям на страничке Центрального банка Афганистана в фейсбуке, последняя запись датирована 15 августа, именно в этот день боевики движения "Талибан" (запрещенная в России террористическая организация) захватили Кабул, после чего прекратилась деятельность многих госучреждений.