Նոր ուսումնական տարին սկսվելու է առկա ձևաչափով՝ հակահամաճարակային կանոնների խիստ պահպանմամբ: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, նախօրեին Տավուշում հայտարարել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյան։
«Հանրակրթության ոլորտն ընդգրկում է շուրջ կես միլիոն շահառու, և եթե այստեղ կանոնները չպահպանվեն՝ ընդհանուր վիճակի վրա ազդեցությունն ակնհայտ կլինի»,- ասել է փոխնախարարը:
ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի հետ համագործակցությամբ նախատեսվում է դպրոցներին տրամադրել անհրաժեշտ բոլոր նյութերն ու պարագաները կանոնների պահպանումն առավել դյուրին դարձնելու և ուսումնական հաստատությունների միջոցները խնայողաբար օգտագործելու համար:

Учебный год в школах Армении начнется в очном формате
Новый учебный год в Армении начнется в очном формате – с обеспечением строгого соблюдения противоэпидемических норм. Об этом накануне в Тавуше  сообщила заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян.
«Сфера общего образования охватывает около полумиллиона бенефициаров, и если здесь не будут соблюдаться правила, то влияние на общую ситуацию будет очевидным», – отметила Андреасян.
При сотрудничестве со Всемирной продовольственной программой ООН предусматривается обеспечить школы всеми необходимыми материалами и принадлежностями для упрощения процесса соблюдения всех норм и экономного использования средств учебных заведений.