Արցախի Հանրապետությունում օգոստոսի 20-ին կատարվել է 45 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք է գրանցվել։
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 33 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 11085 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1017-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 20 августа проведено 45 тестов, в результате чего выявлено 2 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 33 носителя вируса, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 11085 человек, у 1017 из них результаты тестов оказались положительными.