Զինծառայողների աճյունների որոնումներն ընթանում են Մարտունու շրջանի՝ Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված տարածքներում
12:05 21/08/2021
2020 թվականին Արցախի դեմ սկսված լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները մինչ օրս շարունակվում են:
Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր որոնումներն իրականացվում են Մարտունու շրջանի՝ Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված տարածքներում:
Արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:
Մինչ օրս Արցախի օկուպացված տարածքներից տարհանվել է 1645 աճյուն:

ГСЧС Арцаха: Поиски останков погибших ведутся сегодня на оккупированных Азербайджаном территориях в Мартунинском районе
По сей день продолжаются работы по поиску и эвакуации останков погибших и считающихся пропавшими без вести в ходе развязанных Азербайджаном осенью 2020 года широкомасштабных боевых действий против Арцаха (НКР) военнослужащих.
Один спасательный отряд сегодня проводит поисковые работы на оккупированных Азербайджаном территориях в Мартунинском районе.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям министерства внутренних дел Республики Арцах предоставит дополнительную информацию о результатах.
На сегодняшний день с оккупированных Баку территорий Арцаха обнаружено и эвакуировано 1645 останков.