Արմեն Չարչյանը ներկայացել է «Վարդաշեն» ՔԿՀ։ Լրագրողների հետ զրույցում «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արմեն Չարչյանը նշեց, որ իրեն ապօրինաբար են ուզում զրկել ազատությունից։
«Վստահ եմ և համոզված, որ ի վերջո արդարությունը հաղթելու է։ Չեմ ուզում որևէ որակում տալ, քանի դեռ իրավական գործընթացը շարունակվում է։ Կավարտվի գործընթացը, հետո կասեմ ասելիքս։ Հարկ եմ համարում միայն նշել, որ այն երկու հիմքերը, որով դատախազն ինձ կալանք էր առաջադրում, երկուսն էլ արդեն չկան։ Ես այլևս չեմ աշխատում Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնում՝ որպես տնօրեն։ Ես ԱԺ-ում պատգամավոր եմ, որին ապօրինաբար ուզում են զրկել ազատությունից։ Եվ երկրորդ հիմքն այն է, որ կարող էի ազդել վկաների ցուցմունքների վրա, թեև այդ ցուցմունքներն արդեն տրված էին։ Այսինքն՝ երկու հիմքերն էլ չկան։ Ի՞նչ հիմքով է հարգարժան դատավորը տվել կալանքի որոշումը»,- ասաց Չարչյանը։
Նա նաև ընդգծեց, որ իր համար սպասելի էր նման որոշումը։
«Ի սկզբանե գործը կառուցված էր «ոչնչի» վրա։ Բացի այդ,ես նաև «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ եմ»,- նշեց պատգամավորը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք,որ «Իզմիրլյան» ԲԿ նախկին տնօրեն, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանը կկալանավորվի։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանի նախագահությամբ, բավարարել է Չարչյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին որոշման դեմ դատախազության բողոքը՝ բեկանելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը և անփոփոխ թողել մինչդատական վարույթում Չարչյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը։

Изначально дело было построено «ни на чем» - Армен Чарчян
Армен Чарчян явился в УИУ «Вардашен». В беседе с журналистами профессор отметил, что его хотят незаконно лишить свободы.
«Убежден и уверен, что в конце концов справедливость восторжествует. Не хочу давать каких-либо оценок, поскольку правовой процесс продолжается. После завершения мне будет что сказать. Считаю целесообразным отметить, что тех двух оснований, по которым прокурор назначил мне арест, уже нет. Я уже не работаю в медцентре «Измирлян» директором. Я депутат НС, которого незаконно хотят лишить свободы. И второе основание – что я мог повлиять на показания свидетелей, хотя эти показания уже были даны. То есть, этих оснований нет. На каком основании уважаемый судья вынес решение об аресте?»,- сказал Чарчян.
Он также подчеркнул, что для него данное решение было ожидаемо.
«Изначально дело было построено ни на чем. Кроме того, я также являюсь представителем альянса «Армения»»,- отметил депутат.
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Рубика Мхитаряна 23 августа удовлетворил жалобу прокуратуры на решение суда первой инстанции об освобождении Чарчяна под залог. Суд принял решение оставить неизменной избранную в отношении Чарчяна в период досудебного производства меру пресечения в виде заключения под стражу.