24.08.2021. Կորոնավիրուսով վարակվելու 537 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Հայաստանում օգոստոսի 23-ին կատարվել է 6559 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 537 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 226 մարդ, գրանցվել է մահվան 7 դեպք: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, օգոստոսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 238 422 դեպք, որոնցից 224 719-ն` առողջացած, 4768-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1148 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5916 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7787 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 495 669 թեստավորում:

Armenia has confirmed 537 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 238,422 as of 11 a.m. Tuesday, August 24, the Ministry of Health reports.
226 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 224,719.
The Covid-19 death toll has increased by 6 to 4,768. The figure does not include the deaths of 1,148 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 7,787 active cases. As many as 1,495,669 tests have been performed in the country since the disease outbreak.