Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզումները ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ այսօր կայացած առաջին մարզմանը մասնակցել են 12 ֆուտբոլիստներ՝ դարպասապահներ Արսեն Բեգլարյանը և Անատոլի Այվազովը, պաշտպաններ Արման Հովհաննիսյանը, Հրայր Մկոյանը և Դավիթ Տերտերյանը, կիսապաշտպաններ Տիգրան Բարսեղյանը, Սոլոմոն Իմե Ուդոն, Վբեյմար Անգուլոն, Ժիրայր Շաղոյանը, Արտյոմ Ավանեսյանը և Էրիկ Վարդանյանը, հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը:
Դավիթ Յուրչենկոն մարզվում էր անհատապես, իսկ Արտակ Գրիգորյանը և Տարոն Ոսկանյանը չէին մասնակցում մարզմանը, քանի որ «Ալաշկերտի» կազմում նախապատրաստվում են այսօր կայանալիք «Ալաշկերտ»-«Ռեյնջերս» հանդիպմանը:
Կամո Հովհաննիսյանը և Իշխան Գելոյանը հավաքականին կմիանան օգոստոսի 27-ին, իսկ Խորեն Բայրամյանը, Էդուարդ Սպերցյանը և Դավիդ Դավիդյանը՝ օգոստոսի 28-ին: Մնացած բոլոր ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Վարազդատ Հարոյանի, կմիանան ազգային հավաքականին օգոստոսի 30-ին՝ Սկոպյեում: Հաշվի առնելով, որ Վարազդատ Հարոյանը բաց է թողնելու Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ հանդիպումը՝ նա հավաքականին կմիանա սեպտեմբերի 2-ին՝ Սկոպյեում:

Национальная сборная Армении приступила к тренировкам в Техническом центре ФФА/Академии футбола.
Как сообщает пресс-служба ФФА, в сегодняшней первой тренировке приняли участие 12 футболистов: вратари Арсен Бегларян, Анатолий Айвазов, защитники Арман Оганесян, Грайр Мкоян, Давид Тертерян, полузащитники Тигран Барсегян, Соломон Име Удо, Вбеймар Ангуло, Жирайр Шагоян, Артем Аванесян, Эрик Варданян и нападающий Александр Карапетян.
Давид Юрченко тренировался по индивидуальной программе, а Артак Григорян и Тарон Восканян не приняли участие в тренировке, так как в составе «Алашкерта» готовятся к матчу «Алашкерт» - «Рейнджерс».
Камо Оганесян и Ишхан Гелоян присоединятся к команде 27 августа, а Хорен Байрамян, Эдуард Сперцян и Давид Давидян - 28 августа. Все остальные игроки, кроме Вараздата Арояна, присоединятся к национальной сборной 30 августа в Скопье. Учитывая то, что Вараздат Ароян пропустит матч с Северной Македонией, он примкнет к команде 2 сентября в Скопье.
Национальная сборная отправится в Скопье чартерным рейсом утром 30 августа. Матч Северная Македония - Армения состоится 2 сентября.