Արցախի Հանրապետությունում օգոստոսի 26-ին կատարվել է 59 թեստավորում, կորոնավիրուսային հիվանդության 13 դեպք է գրանցվել։ Դրականների թվում կան նաև փոքր տարիքի երեխաներ:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, վարակակիրներից 8-ը` Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Մարտակերտի շրջանի, 1-ը՝ Մարտունու շրջանի Հաղորտի համայնքի բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 24 վարակակիր: Բժիշկները 5 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 11 409 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1042-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 26 августа проведено 59 тестов, в результате чего выявлено 13 новых случая заражения коронавирусом. Среди инфицированных есть дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 24 носителя вируса, медики оценивают состояние 5 из них как тяжелое. Пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 11 409 человек, у 1042 из них результаты тестов оказались положительными.