Հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելով Կոնվերս Բանկը համակարգի առաջատարներից է
2021թ առաջին կիսամյակի տվյալով Կոնվերս Բանկի հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելը կազմել է մոտ 51 մլրդ դրամ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 11.2%-ով: Այս մասին հայտնում են Կոնվերս Բանկի մամուլի բաժնից:
Ազդեցիկ է հատկապես տարբեր ծրագրերի ներքո հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելի աճը. վերջին 4-5 տարիների ընթացքում Մատչելի բնակարան երիտասարդներին ծրագրի ներքո և Ազգային հիփոթեքային ընկերության վերաֆինանսավորմամբ վարկավորման ծավալերն աճել են մոտ 6 անգամ:
Կոնվերս Բանկը հիփոթեքային վարկավորում է իրականացնում երեք արժույթով՝ ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար և Եվրո՝ այդ թվում առաջնային շուկայում համագործակցելով կառուցապատողների հետ: Գրավչության, մրցունակ տոկոսադրույքի և ճկունության շնորհիվ Կոնվերս Բանկի՝ անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման և վերանորոգման վարկերի նկատմամբ հետաքրքրությունը կայուն աճում է, ինչը շնորհիվ այս ցուցանիշով Բանկը կայուն դիրք է զբաղեցնում համակարգի առաջատարների շարքում և լավագույններից է Ծրագրային վարկավորման ցուցանիշով:
Առաջնային շուկայից անշարժ գույքի ձեռքբերման վարկավորումը էլ ավելի խթանելու և հաճախորդներին ծառայությունների մատուցման առավել նպաստավոր պայմաններ ստեղծելու նպատակով Կոնվերս Բանկը առաջիկայում հանդես կգա նոր, հետաքրքիր առաջարկով:

Converse Bank is among the leaders by mortgage loan portfolio
Based on the results of 1st half-year 2021, Converse Bank’s mortgage portfolio reached AMD 51B and grew by 11.2% vs. the same period in the past year. As the Bank said in a press statement, the growth of mortgage loan portfolio under various programs is particularly remarkable.  The volumes of loans refinanced by HOME FOR YOUTH Program and National Mortgage Company have increased approximately 6 times in the recent 4-5 years.
Converse Bank issues mortgage loans in three currencies – AMD, USD and EUR, by cooperating with the constructors in the primary market as well.  The interest in the real estate acquisition, construction and renovation loans of Converse Bank is growing steadily due to attractiveness, competitive interest rates and flexibility, as a result of which the Bank takes up a stable position among the system leaders and is one of the top banks by Program Financing indicator.
Converse Bank will soon come up with a new interesting offer with an intention to further promote the loans for acquisition of real estate from the primary market and to create more favorable conditions for customer servicing.