Հայաստանում գրանցվել է երկրաշարժ
Օգոստոսի 27-ին, տեղական ժամանակով ժամը 02:29-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ օգոստոսի 26-ին, ժամը 22:29-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.15⁰ և արևելյան երկայնության 45.04⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Մարտունի քաղաքից 23 կմ արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
ԱԻ նախարարության հաղորդմամբ, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի և Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքներում՝ 3 բալ, Երևան քաղաքում՝ 2 բալ ուժգնությամբ:

An earthquake of 3.3 magnitude was registered in Armenia’s Gegharkunik province on Friday at about 02:29 (GMT 22:29), National Service for Seismic Protection reported. The geographical coordinates of the epicenter were northern latitude 40.15⁰ and eastern longitude 45.04⁰. The quake was recorded 23 km northwest of Martuni town. The epicenter of the earthquake was on the depth of 10 kilometers.The magnitude of the earthquake in the epicenter was 4-5 points.
According to the source, the earthquake was felt in Armenia's Gegarkunik and Kotayk provinces with 3 points and in Yerevan with 2 points.