Ռոնալդուն վերադարձել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ»
Պորտուգալիայի հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան Կրիշտիանու Ռոնալդուի վերադարձել է «Մանչեսթր Յունայթեդ»։ championat.com-ի հաղորդմամբ, տեղեկատվությունը հայտնել է «կարմիր սատանաներ»-ի կայքը։ Ֆուտբոլիստը պայմանագիրը կստորագրի ակումբի հետ վիզա ստանալուց և բուժզննում անցնելուց հետո։
Ըստ բրիտանական ԶԼՄ-ների, 36-ամյա ֆուտբոլիստի համար «Մանչեսթեր Յունայթեդն» առաջարկել է «Յուվենտուսին» 25 միլիոն եվրո, պայմանագիրը  կկնքվի մինչև 2023 թվականը։ Պաշտոնական աղբյուրները դեռ չեն հրապարակում գործարքի մանրամասները։
Ռոնալդուն «Մանչեսթեր Յունայթեդում» արդեն հանդես է եկել 2003-2009-ին։ 2009-2018-ին նա «Ռեալի» կազմում է ընդգրկված եղել։ «Յուվենտուսում» Ռոնալդուն հանդես էր գալիս 2018 թվականից։

Soccer superstar Cristiano Ronaldo returned to Manchester United, the club said on Friday, announcing a deal with Juventus. While Ronaldo's personal terms and visa issue are yet to be approved, this is considered little more than a formality.
The Portuguese player rose to fame at the north English club where he won his first Champions League and Ballon D'Or before moving to Real Madrid and then Juventus. Ronaldo, now a 36-year-old, told Juventus he wanted to leave the Italian club, according to its coach Massimiliano Allegri.
The club that placed second in the UK's Premier league last season did not disclose the transfer fee for Ronaldo but it was reported to be around €25 million ($29.5 million).