Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր պետք է շարունակվեր ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը։ Սակայն դատական նիստը հետաձգվեց:
Դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը լրագրողներին ասաց, որ դատական նիստը հետաձգվեց էլեկտրամատակարարման բացակայության պատճառով:
«Դատարանը գտավ, որ թղթային տարբերակով արձանագրումը չի ապահովելու պատշաճ հրապարակայնության, այդ պատճառով դատական նիստը հետաձգվեց»,- նշեց նա:
ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանական թիմից հայտնում են, որ դատական նիստը հետաձգվել է մինչև սեպտեմբերի 7-ը, ժամը 13։00։

Заседание суда по делу Кочаряна и Геворкяна не состоялось – из-за отсутствия электроснабжения
В суде общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян сегодня должно было продолжиться рассмотрение дела второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна. Однако судебное заседание было перенесено.
Прокурор Геворк Багдасарян в беседе с журналистами сообщил, что судебное заседание было отложено из-за отсутствия электроснабжения в здании суда.
«Суд посчитал, что бумажный протокол не обеспечит надлежащей публичности, по этой причине судебное заседание было отложено», – указал он.
Как сообщают из команды адвокатов второго президента Армении, следующее судебное заседание состоится 7 сентября, в 13:00.