Պատերազմի հետ կապված դեպքերի կապակցությամբ մեծ թվով քրգործեր կան հարուցված. Բաղդասարյան
«Պատերազմից առաջ գործողությունների, պատերազմի ընթացքում տեղի ունեցած դեպքերի կապակցությամբ մեծ թվով քրեական գործեր կան հարուցված»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Գլխավոր դատախազի տեղակալ Գևորգ Բաղդասարյանը:
Նա նշեց, որ պետությունը շահագրգռված է պետական դավաճանության մեջ կասկածվողներին գտնելու հարցում:
Լրագրողի այն դիտարկման, թե ինչպես է ստացվել, որ  ԶՈւ ԳՇ նախկին պետ, գեներալ Մովսես Հակոբյանի աղմկահարույց հայտարարությունների հիման վրա հարուցված քրգործով ամիսների ընթացքում նա միայն մեկ անգամ է հարցաքննվել, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը կարծես առհասարակ չի հարցաքննվել, գլխավոր դատախազի տեղակալն ասաց, որ այդ քրեական գործով որևէ տեղեկություն չի ներկայացնում, հետևաբար չեն քննարկում մեկ անգամ է կանչվել, թե ոչ, ինչու է մեկ անգամ կանչվել, ով է կանչվել և այլն:
Գևորգ Բաղդասարյանն ասաց, որ կան քրեական գործեր, որոնցով տեղեկությունները շատ ավելի քիչ են հրապարակվում, կան քրեական գործեր, որոնք ընդհանրապես գաղտնի են և այդ գաղտնիքը չի ենթադրում, որ արվում է որևէ բան թաքցնելու համար:

В связи с войной есть целый ряд возбужденных уголовных дел – Багдасарян
«С связи с действиями до войны, а также событиями в ходе войны возбужден целый ряд уголовных дел»,- в беседе с журналистами сказал заместитель генерального прокурора РА Геворг Багдасарян.
Он отметил, что государство заинтересовано в вопросе обнаружения подозреваемых в госизмене.
На вопрос журналиста о том, как получилось, что бывший глава ГШ ВС, генерал Мовсес Акопян по уголовному делу на основе скандальных заявлений всего раз был допрошен, а Никол Пашинян, кажется, ни разу, заместитель генпрокурора отметил, что по данному уголовному делу не предоставляет информации, следовательно, не обсужтается, однажды был вызван или нет, или почему один раз, кто был вызван и так далее.
Геворг Багдасарян сказал, что есть уголовные дела, по которым сведения почти не публикуются, есть уголовные дела, которые являются секретными, и эта секретность не значит, что что-то скрывается.