01.09.2021. Կորոնավիրուսի 615 նոր դեպք է գրանցվել, 15 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում օգոստոսի 31-ին կատարվել է 7462 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 615 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 267 մարդ, գրանցվել է մահվան 15  դեպք: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  242 750 դեպք, որոնցից  227 293-ն` առողջացած, 4857-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1157 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6014 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9443 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 547 898 թեստավորում:

01.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 615 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 615 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 7462 тестах), выздоровели 267 человек.
За минувшие сутки от коронавируса скончались 15 человек, у двух из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1157.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 1 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 242 750. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 227 293 человека. Число случаев с летальным исходом составило 4857.
Фактически на лечении на данный момент находятся 9443 пациента. В общей сложности было проведено 1 547 898 тестирований.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались  6014 зараженных коронавирусом пациентов.