Կոնվերս Բանկ. Մի հաջողության պատմություն՝ Արգենտինական կենտրոն
Կոնվերս Բանկը շնորհավորում է Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ և ներկայացնում Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանում իրականացված կրթական հետաքրքիր մի նախաձեռնություն՝ Արգենտինական կենտրոնը:
«Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում, ինչպես գիտեք, լեզուներ են ուսումնասիրում: Կրթօջախը հայտնի է իր ավանդույթներով. Շատ կարևոր է մշակույթ ճանաչելը, որովհետև դա է ձևավորում համապատասխան լեզվամտածողությունը, օգնում սովորել լեզուն նաև մշակույթի միջոցով՝ ճանաչել ժեստերը, ավանդույթները, որպեսզի կարողանաս այդ ազգերի ներկայացուցիչների հետ շփվել և ճիշտ հաղորդակցություն ապահովել»,- ասում է Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի Արտաքին կապերի և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Քրիստինա Ծատուրյանը:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ հենց այդ նկատառումով էլ 2019թ Համալսարանը և Արգենտինայի դեսպանատունը մտադրություն հայտնեցին համալսարանում իսպաներենի ուսուցման կենտրոն ստեղծել:
«Նախագծի իրականացման երրորդ կողմ հանդես եկավ Կոնվերս Բանկը, որի ֆինանսավորմամբ ու աջակցությամբ ստեղծվեց Արգենտինական կենտրոնը: Դա շատ կարևոր քայլ էր, որի շրջանակում ստեղծվեցին համապատասխան միջավայր ու պայմաններ իսպաներենի ուսումնասիրման համար: Այսօր այստեղ հանդես են գալիս դասախոսներ Իսպանիայից, Արգենտինայից: Գեներացվում ու կյանքի են կոչվում մտքեր ու գաղափարներ»,- նշում է նա:

Конверс Банк поздравляет с Днем Знаний и Образования и представляет интересную образовательную инициативу - Аргентинский центр при Лингвистическом университете им. Брюсова.
«Как известно, университет им. Брюсова — это место, где изучают языки. ВУЗ славится своими традициями». Очень важно знать культуру, потому что она формирует соответствующее языковое мышление, помогает изучать язык через культуру, иметь возможность распознать жесты, традиции, чтобы можно было взаимодействовать с представителями этих народов и наладить правильное общение», - говорит Кристина Цатурян, заведующая кафедрой международных отношений и международного сотрудничества Государственного университета им. Брюсова.
Как сообщает пресс-служба банка, именно по этой причине в 2019 году университет и посольство Аргентины заявили о своем намерении создать при университете центр обучения испанскому языку.
«Конверс Банк участвовал в реализации проекта в качестве третьей стороны, с финансированием и поддержкой для создания аргентинского центра. Это был очень важный шаг по созданию соответствующей среды и условий для изучения испанского языка. Здесь сегодня преподают преподаватели из Испании и Аргентины. Здесь рождаются мысли и идеи, которые воплощаются в жизнь», - сказала она.