ՌԴ և Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարները քննարկել են եռակողմ համաձայնությունները
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Յուդենկոն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Խալաֆ Խալաֆովի հետ։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը։
Ասվում է, որ մտքերի մանրամասն փոխանակման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր, ներառյալ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9 -ի և 2021 թվականի հունվարի 11 -ի համաձայնությունների կատարումը:
Նշենք, որ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի վերջին նիստը տեղի է ունեցել օգոստոսի 17-ին, որում կողմերը դիտարկել էին Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնման հեռանկարները։

Russian, Azerbaijani deputy foreign ministers discussed the implementation of trilateral statements
A telephone conversation between Deputy Foreign Ministers Andrey Rudenko of Russia and Khalaf Khalafov of Azerbaijan was held on Wednesday, the Russian foreign ministry reported. During the conversation, the sides discussed the implementation of trilateral statements from November 9, 2020, and January 11, 2021  adopted by Russian, Armenian and Azerbaijani leaders, the source said.
To remind, the last meeting of the trilateral working group co-chaired by the Russian, Armenian and Azerbaijani deputy prime ministers was held on August 27, which addressed issues of unblocking transport and economic ties in the South Caucasus.