Ֆրանսիայի Հինգերորդ Հանրապետության նախագահի տունը վաճառքի է հանվել
Լոնդոնի էլիտար Հեմփսթեդ թաղամասում վաճառքի է հանվել մի տուն, որտեղ 20-րդ դարի կեսերին ապրել է Ֆրանսիայի Հինգերորդ Հանրապետության հիմնադիր և առաջին նախագահ, գեներալ Շառլ դը Գոլը։ Այս մասին տեղեկանում ենք «mansionglobal.com»-ից։
Ըստ պարբերականի՝  դը Գոլը և նրա ընտանիքն ապրել են առանձնատանը 1940-ականներին, երբ նացիստները վերահսկողություն հաստատեցին Ֆրանսիայի վրա: Գեներալի կինը՝ Իվոն դը Գոլը, հավեր էր պահում բակում՝ կրտսեր դստերը թարմ ձվերով կերակրելու համար:
Քոթեջը, որը կառուցվել է 18-րդ դարի կեսերին, գնահատվել է 15 միլիոն ֆունտ ստերլինգ և վերջին անգամ վաճառվել է ավելի քան կես դար առաջ:

Лондонский дом Шарля де Голля выставили на продажу
В элитном лондонском районе Хампстед выставили на продажу дом, где в середине XX века жил французский генерал Шарль де Голль — основатель и первый президент Пятой республики, сообщает Mansion Global.
Как передает Лента.Ру, де Голль и его семья жили в особняке в 1940-х, когда Францию взяли под контроль нацисты. Супруга генерала Ивонна де Голль держала во дворе дома кур, чтобы кормить свою младшую дочь свежими яйцами.
Коттедж, построенный в середине XVIII века, оценили в 15 миллионов фунтов (1,5 миллиарда рублей). В последний раз дом перепродавали более полувека назад.
Реализацией исторического объекта занимаются агентства Bargets Estate Agents и Knight Frank. Общая площадь дома — почти 1,4 тысячи квадратных метров. Риелторы полагают, что высокий интерес к покупке особняка проявят «самые разные стороны».