Գարեգին Երկրորդն այցելել է Արմեն Չարչյանին
Ազգային Ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Իզմիրլյան» ԲԿ նախկին տնօրեն Արմեն Չարչյանին երեկ՝ սեպտեմբերի 1-ին, այցելել է Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն: Այս մասին «Երկիր Մեդիա»-ին հայտնել է պրոֆեսորի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը:
«Հանդիպումը տևել է մեկ ժամ, ես ներկա եմ եղել այս հանդիպմանը»,-նշել է պաշտպանը։
Արմեն Չարչյանի փաստաբանը միջնորդություն է ներկայացրել ընդհանուր իրավասության դատարան՝ պատգամավորի խափանման միջոց կալանքը գրավով փոխարինելու համար:
Հիշեցնենք, որ Արմեն Չարչյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել էր օգոստոսի 24-ին:  Չարչյանի մոտ ախտորոշված է սրտամկանի սուր ինֆարկտ, զարկերակային հիպերտոնիա 3-րդ աստիճանի, սրտային անբավարարություն, ծանր շաքարային դիաբետ:

Гарегин Второй посетил Армена Чарчяна
Накануне Католикос всех армян Гарегин Второй посетил депутата фракции «Армения», бывшего директора МЦ «Измирлян» Армена Чарчяна. Об этом «Еркир Медиа» сообщил защитник профессора Эрик Алексанян.
«Встреча продлилась час, я присутствовал на этой встрече»,- отметил защитник.
Адвокат Армена Чарчяна представил ходатайство в суд общей юрисдикции о замене меры пресечения ареста освобождением под залог.
Напомним, что здоровье Армена Чарчяна резко ухудшилось 24 августа. Ему диагностированы острый инфаркт миокарда, артериальная гипертония 3-й степени, сердечная недостаточсность, сахарный диабет тяжелой формы.