«Ժողովուրդ». Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրություն երկրորդ փորձից
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրություն երկրորդ փորձից: Սեպտեմբերի 6-ին նիստ կգումարի ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, որի օրակարգում մեկ հարց է՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրություն: Բանն այն է, որ օգոստոսի 31-ին իշխանական պատգամավորները դեմ քվեարկեցին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությանը։
Կողմ էին միայն «Պատիվ ունեմ» ու «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները, սակայն ընդդիմադիրների ձայները բավարար չէին ընտրվելու համար։ Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության քննարկումը տևեց մեկուկես ժամ։ Իշխանությունը ընդդիմադիր պատգամավորին շատ հարցեր ուներ՝ դեռ նրա վաղ անցյալի մասին։ Ըստ այդմ, պետք է տեղի ունենա նոր ընտրություն և «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այս անգամ ևս առաջադրվելու է Արթուր ղազինյանը: Բանն այն է, որ այս պաշտոնը հատկացված է հենց ընդդիմությանը ու թեկնածուն պետք է լինի ընդդիմադիր խմբակցությունից:
Այս հանձնաժողովում ընդդիմադիր պատգամավորներն են Տիգրան Աբրահամյանը, Արթուր Ղազինյանը, Գեղամ Նազարյանը և Գեղամ Մանուկյանը: Սակայն թեկնածությունը կրկին կանգ է առել Ղազինյանի վրա, որն, ի դեպ, բանակում չի ծառայել: Հետաքրքիր է՝ ինչ ձև իրենց կդրսևորեն այս անգամ իշխանական խմբակցության պատգամավորները»:

«Жоховурд»: Выборы заместителя председателя комиссии со второй попытки
Газета «Жоховурд» пишет, что 6 сентября будет созвано заседание постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности, в повестке которого один вопрос – выборы заместителя председателя комиссии. Дело в том, что 31 августа депутаты правящей фракции проголосовали против кандидатуры депутата фракции «Армения» Артура Казиняна.
«За его кандидатуру выступили только депутаты фракций «Честь имею» и «Армения», однако их голосов недостаточно для избрания. Обсуждение вопроса избрания председателя комиссии длилось полтора часа: депутаты правящей партии задавали много вопросов кандидату от оппозиции, в том числе из раннего прошлого. Посему должны состояться новые выборы. По нашим сведениям, в этот раз также будет выдвинута Артур Казинян.
Оппозиция представлена в комиссии такими депутатами как Тигран Абрамян, Артур Казинян, Гегам Назарян и Гегам Манукян. Однако выбор снова остановился на Казиняне, который, кстати, не служил в армии. Интересно, как поведут себя депутаты правящей фракции в этот раз», - пишет газета.