Քաբուլում անկանոն կրակոցների հետևանքով զոհվել է 17 մարդ
Առնվազն 17 մարդ մահացել, 41 մարդ վիրավորվել է Աֆղանստանի մայրաքաղաք Քաբուլում թալիբների կողմից օդ արձակված անկանոն կրակոցների հետևանքով: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։
Հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացիական անձինք տարբեր աստիճանի ծանրության վնասվածքներ են ստացել:
Աֆղանական ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ, թալիբները սկսել են անկանոն օդ կրակել Փանջշեհեր շրջանը գրավելու առթիվ: Մինչդեռ Փանջշեհերում ազգային դիմադրության ներկայացուցիչները հերքել են տեղեկությունն այն մասին, որ ծայրահեղական թալիբները վերահսկողություն են հաստատել շրջանի նկատմամբ:
Թալիբների ներկայացուցիչ Զաբիհուլլա Մուջահիդը կոչ է արել զինյալներին դադարեցնել կրակոցները Քաբուլում, քանի որ դա կարող է վնասել տեղի բնակչությանը:

Кабул: жертвами беспорядочной стрельбы в воздух стали 17 человек, более 40 пострадали
По меньшей мере 17 человек погибли, 41 получил ранения в результате беспорядочной стрельбы в воздух в афганской столице. Об этом пишет RT
«Служба скорой помощи в Кабуле сообщила, что 17 убитых, а также 41 пострадавший были доставлены в медицинское учреждение с ранениями, полученными в результате стрельбы в воздух ночью в городе», — сообщает TOLOnews на своей странице в Twitter.
В ночь на 4 сентября боевики "Талибана" (Запрещенная в ряде стран, включая Россию, террористическая организация) открыли стрельбу в воздух, реагируя на появившиеся данные о прекращении сопротивления новым властям в провинции Панджшер.
Позднее удерживающая эту территорию вооруженная оппозиция талибам опровергла заявления о переходе провинции под контроль боевиков.