Ամերիկաբնակ Քրիստինե Հալաջյանը, ով ֆեյսբուքյան օգտատերերի շրջանում հայտնի է իր ուղիղ եթերներով ու «Լոսի Քիսո» մականունով, եկել է Հայաստան ու Ռազմիկ Վասիլյանի հիմնադրած «Հայոց ազգային բանակ» ՀԿ-ի կողմից մի «մեդալ» է ստացել, որը կոչվում է Ասպետ Մեծն Տիգրան։
Այդ կինն էլ խոստովանում է՝ չի հասկանում, թե իր ինչ արժանիքների համար նրան այդ մեդալը տվեցին, բայց շնորհակալ է։
Մեդալի հանձնումը Լոսի Քիսո անունով հայտնի օգտատիրոջը բազմաթիվ քննադատությունների է արժանացել։
Նշենք, որ այդ մեդալը որևէ կապ չունի «Տիգրան Մեծ» շքանշանի հետ, որը շնորհվում է Հայաստանի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների համար:
Այնինչ հանրության քննարկումը հենց այս հողի վրա է՝ մարդիկ խառնել են հկ-ական անիմաստ մեդալը պետական շքանշանի հետ։
Պետականը կոչվում է Տիգրան Մեծի շքանշան, ութաթև աստղ է (միմյանց հերթագայող 2 հավասարաչափ քառակուսի): Շքանշանը բոլոր անկյունագծերով 55 մմ է: Շքանշանը պատրաստված է 585 հարգի ոսկուց և 925 հարգի արծաթից: Շքանշանի վրա ագուցված են տարբեր չափերի 23 ադամանդ և 8 արհեստական սուտակ:

Проживающая в США Кристине Аладжян, известная в среде пользователей своими прямыми эфирами под именем «Кисо из Лоса», приехала в Армению и получила медаль «Рыцарь Тигран Великий» от общественной организации Размика Василяна «Армянская национальная армия».
Женщина сама признается, что не понимает, за какие достоинства ей дали эту медаль, но она благодарна.
Вручение медали этой пользовательнице подняло волну критики.
Отметим, что данная медаль не имеет отношения к ордену «Тигран Мец», который присуждается за исключительные услуги, оказанные Республике Армения.
Глава общественной организации «Мощная армянская армия» Карен Ованнисян пишет:
«Без какой-либо задней мысли скажу одну вещь.
Программа «Армянская сильная армия» до войны дважды в год присуждала грамоту или благодарственное письмо давним участникам программы.
После войны даже мысли не возникало такое организовать, уже не говорю о каких-то медалях… В любом случае, не принимайте близко к сердцу вручение медалей общественными организациями, просто и здесь государство должно действовать, оно должно запретить предоставление медалей, совпадающих по названию с государственными медалями и наградами…»