Զոհված զինվորների որոնման հարցում ԿԽՄԿ-ն համագործակցում է ռուս խաղաղապահների հետ
ԿԽՄԿ-ն սերտորեն համագործակցում է ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների հետ՝ հումանիտար հարցերում։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Աշխատանքի հիմնական ուղղությունը զոհված զինվորների մարմինների որոնումն է»,-ասել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի տարածաշրջանային պատվիրակության ղեկավար Իխտիյար Ասլանովը։
«Տարածաշրջան ռուսական խաղաղապահ ուժերի ժամանումից ի վեր մենք աշխատում ենք նրանց հետ: Եվ մեր համագործակցությունը շատ սերտ է: Իմ գործընկերները շատ հաճախ հանդիպում են խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության և դաշտերում գտնվող զինվորների և սպաների հետ»,- հայտնել է նա:
Ասլանովը նաև ընդգծել է, որ այս պահին աշխատանքի հիմնական առանցքը զոհված զինվորների մարմինների որոնումն է, որոնք հանձնվում են նրանց ընտանիքներին:

МККК тесно сотрудничает с российскими миротворцами в вопросе поиска тел погибших солдат
Международный комитет Красного Креста (МККК) тесно сотрудничает с российскими миротворцами в Арцахе по гуманитарным вопросам. Об этом пишет агентство ТАСС.
«Oсновным направлением работы на данный момент является поиск тел павших солдат», - заявил глава региональной делегации МККК Ихтияр Асланов.
«С момента прибытия российских миротворческих сил в регион мы с ними работаем. И наше сотрудничество очень тесное. Мои коллеги встречаются очень часто и с командованием миротворческих сил, и с солдатами и офицерами в полях», - сказал он»,- сказал он, добавив, что основным направлением работы на данный момент является поиск тел погибших солдат, которые потом передают семьям.