Փարիզում բացվել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի կողմից կազմակերպված հայկական չորրորդ փառատոնը։
10:43 06/09/2021
Փարիզում նախօրեին բացվել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի կողմից կազմակերպված՝ հայկական չորրորդ փառատոնը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Փառատոնը բացել են Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդ Վահան եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Փարիզի 8-րդ շրջանի քաղաքապետ Ժանն Դ՛Օտսերը, Փարիզի 9-րդ շրջանի քաղաքապետ Դելֆին Բյուրկլին, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Սիլվեն Մայարը, Ֆրանսիայում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը։
Փառատոնի ընթացքում ելույթ են ունեցել հայկական երաժշտական և պարային խմբեր, իսկ հայկական խոհանոցը և արվեստը ներկայացված է եղել բազմաթիվ տաղավարներով։

Fourth Armenian festival organized by Armenian Apostolic Church's diocese opens in Paris
The fourth Armenian festival organized by the French Diocese of the Armenian Apostolic Church got underway in Paris on Sunday, the Armenian Embassy in France reported.
The festival was opened by Primate of the French Diocese, Bishop Vahan Hovhannisyan, Armenia’s Ambassador to France Hasmik Tolmajian, Mayor of Paris 8th arrondissement Jeanne d'Hauteserre, Mayor of Paris 9th arrondissement Delphine Bürkli, MP Sylvain Maillard and Permanent Representative of Artsakh to France Hovhannes Gevorgyan.
Armenian music and dance groups performed during the festival, with Armenian cuisine and art presented in numerous pavilions.