Փարիզում բացվել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի կողմից կազմակերպված հայկական չորրորդ փառատոնը։
10:43 06/09/2021
Փարիզում նախօրեին բացվել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի կողմից կազմակերպված՝ հայկական չորրորդ փառատոնը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Փառատոնը բացել են Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդ Վահան եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Փարիզի 8-րդ շրջանի քաղաքապետ Ժանն Դ՛Օտսերը, Փարիզի 9-րդ շրջանի քաղաքապետ Դելֆին Բյուրկլին, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Սիլվեն Մայարը, Ֆրանսիայում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը։
Փառատոնի ընթացքում ելույթ են ունեցել հայկական երաժշտական և պարային խմբեր, իսկ հայկական խոհանոցը և արվեստը ներկայացված է եղել բազմաթիվ տաղավարներով։

В Париже открылся четвертый армянский фестиваль, организованный Французской епархией ААЦ
В Париже накануне открылся четвертый армянский фестиваль, организованный Французской епархией Армянской Апостольской церкви. Об этом сообщают из посольства Республики Армения во Франции.
Фестиваль открыли предстоятель Французской епархии ААЦ, епископ Ваан Ованнисян, посол Армении во Франции Асмик Толмаджян, мэр 8-го округа Парижа Жанна д'Отсер, мэр 9-го округа Парижа Дельфина Бюркли, депутат Национального Собрания Франции Сильвен Майяр, постоянный представитель Арцаха во Франции Ованнес Геворкян.
В рамках фестиваля выступили армянские музыкальные и танцевальные коллективы, в многочисленных павильонах же были представлены армянская кухня и искусство.