«Հրապարակ». Եկել է իշխանությունը վայելելու ժամանակը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես Նիկոլ Փաշինյանի, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի համար նույնպես քաղաքական ճգնաժամն անցյալում է, եկել է հետպատերազմական զրկանքներից հրաժարվելու և իշխանական հաճույքները վայելելու ժամանակը։
Օրերս Արցախի նախագահն Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին և ՊԲ հրամանատար Միքայել Արզումանյանին ծառայողական թանկարժեք ավտոմեքենաներ է հատկացրել, մինչդեռ, հիշեցնենք, պատերազմից հետո՝ այս տարվա հունվարին, որոշում էր կայացրել՝ հավաքագրել բարձրաստիճան պաշտոնյաներին պատկանող բոլոր թանկարժեք ծառայողական մեքենաները, աճուրդով վաճառել և ստացված գումարներն ուղղել պատերազմից հետո առկա սոցիալական անթիվ խնդիրների լուծմանը։
Ավելին, մարտին աճուրդի առաջին փուլն էր տեղի ունեցել, 6 ավտոմեքենա էին վաճառքի հանել, հավաքել էին նաև Թովմասյանի, ՊԲ հրամանատարի ավտոմեքենաները։ Իսկ հիմա ավելի թանկարժեք մեքենաներ են նրանց հատկացրել՝ Արզումանյանին տրամադրել են Տոյոտա Լենդ Կրաուզեր-200, իսկ Արթուր Թովմասյանին ԱԱԾ նախկին պետ Կամո Արզումանյանին, ապա պետնախարարին սպասարկող ծառայողական մեքենան են հատկացրել։ Ինչ վերաբերում է Արայիկ Հարությունյանին, նա պատերազմից հետո էլ առանձնապես խնայողությունների չի տրվել»։

Как для Никола Пашиняна, так и для президента Арцаха Араика Арутюняна политический кризис – в прошлом, пришло время отказаться от послевоенных лишений и наслаждаться благами власти, пишет газета «Грапарак».
«На днях президент Арцаха предоставил председателю парламента Арцаха Артуру Товмасяну и командующему Армией обороны Микаелу Арзуманяну дорогие служебные машины. Между тем, после войны, в январе этого года, было принято решение собрать все принадлежащие высокопоставленным чиновникам служебные машины и выставить для продажи на аукцион, а полученные средства направить на решение социальных проблем после войны.
Более того, в марте состоялся первый этап аукциона, на продажу были выставлены 6 машин, собрали также машины Артура Товмасяна и командующего Армией обороны. А сейчас им предоставили более дорогие автомобили: Арзуманяну – внедорожник Toyota Land Cruiser-200, а Артуру Товмасяну – служебную машину, которая раньше обслуживала бывшего директора СНБ Камо Арзуманяна, затем государственного министра Арцаха. Что касается Араика Арутюняна, то он и после войны особенно не увлекался экономией»,- пишет газета.