Քերոբյանն այսպես էլ չկարողացավ պնդել իր 319%-ի կանխատեսումը
«Ես կարծում եմ՝ կառավարությունը պետք է ձեռնպահ մնա գնի վերաբերյալ խոսակցություններից, մենք չենք խառնվի պոմիդորի, կարտոֆիլի կամ որևէ այլ ապրանքի գնին»,-մկառավարության նիստից հետո կազմակերպված ճեպազրույցում հայտարարեց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը  և փաստեց, որ դրանք շուկայական հարաբերություններ են։
Նախարարն ասաց, որ կարող է ցույց տալ, թե ինչպիսի մեծ տեմպերով են ընթանում խաղողի մթերումները մի շարք գործարաններում և հավաստիացրեց, որ մթերողներն անգամ հայտարարել են անսահմանափակ քանակով մթերելու իրենց պատրաստակամության մասին։
Ըստ նախարարի՝ Պռոշյանի կոնյակի գործարանը հայտարարել է, որ որքան խաղող բերեն, այդքան կմթերի։
Լրագրողի հարցին, թե արդյոք իրականանում է 319%-ով ավելի զբոսաշրջիկ ունենալու մասին իր հայտարարած ցուցանիշը՝ Վահան Քերոբյանը պատասխանեց. «Մինչև օգոստոսի վերջը եղած ժամանակահատվածում Հայաստան է եկել 488 հազար տուրիստ, միայն օգոստոսին՝ 143 հազար զբոսաշրջիկ, դա նշանակում է, որ անցած տարվա համեմատ ունենք 30 % աճ, բայց կատարվել է 130 %-ով և ես դժվարանում եմ վստահաբար ասել, որ հենց 300 %-ից ավելի կկատարվի, բայց ենթադրում եմ, որ տարեվերջին մեկ միլիոնից ավելի տուրիստ կունենանք»։

Керобян так и не смог настоять на своем прогнозе в 319%
«Считаю, что правительство должно воздерживаться от разговоров о ценах, мы не будем вмешиваться в цены помидоров, картофеля или какого-либо другого товара»,- на брифинге после заседания правительства сказал министр экономики Ваан Керобян и добавил, что это рыночные отношения.
Министр сказал, что может показать, какими большими темпами идет закупка винограда в ряде заводов и заверил, что закупщики даже объявили о своей готовности закупок в неограниченном количестве.
По словам министра, Прошянский коньячный завод заявил, что закупит столько винограда, сколько ему привезут.
На вопрос журналиста, осуществляется ли заявленный им 319%-й показатель роста числа туристов, Ваан Керобян ответил: «До конца августа в Армению прибыло 488 тысяч туристов, только в августе – 143 тысячи, это значит, что по сравнению с прошлогодним показателем имеем рост на 30%, но выполнено на 130%, и я затрудняюсь с уверенностью ответить, чтобы было выполнение именно на более чем 300%, но предполагаю, что к концу года у нас будет больше миллиона туристов».